13 ilde dev ByLock operasyonu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
13 ilde dev ByLock operasyonu!
21.07.2017 11:02:17

 

13 ilde dev ByLock operasyonu!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 13 ildeki 105’i emniyet mensubu olduğu tespit edilen toplam 189 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Bylock kullandığı tespit edilenler hakkında sürdürdüğü soruşturmada düğmeye bastı. Son dakika... 13 ilde dev ByLock operasyonu 189 kişi için gözaltı kararı alındı

Bu kapsamda, 13 ilde 105 eski emniyet mensubu hakkında gözaltı kararı verildi. Hakkında gözaltı kararı verilen emniyet mensuplarının tamamının ihraç edilen personel olduğu bidirildi. Şüphelilerin 67’si polis, 4’ü başpolis, 21’i komiser yardımcısı, 3’ü başkomiser, 3’ü komiser, 6’sı emniyet Müdürü, 2’si ise emniyet amiri.

Savcılık, kamu kurumlarındaki FETÖ yapılanmasına ilişkin sürdürdüğü bir başka soruşturmada ise ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen, 6 ‘sı halende görevde bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığı personeli 20 kişi hakkıda gözaltı kararı verdi. Savcılık, kararnamelerle kapatılan medya kuruluşlarının eski personeli olan 34 kişi hakkında da ByLock kullandıkları iddiasıyla gözaltı kararı verdi.

Hürriyet / Mesut Hasan BENLİ

Bylock fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert