15 Temmuz Afişlerinde Ağlayan asker tartışması!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
15 Temmuz Afişlerinde Ağlayan asker tartışması!
14.07.2017 10:58:31

 

15 Temmuz Afişlerinde Ağlayan asker tartışması!

Cumhurbaşkanlığının 15 Temmuz darbe girişiminde şehit ve gazi olanları anmak için hazırladığı afişlerdeki Amerikalı olduğu tespit edildi.

15 Temmuz afişinde Türk Bayrağı'nın yanında, “15 Temmuz Destanı şehitlerimize ve gazilerimize saygıyla-İstanbul-Çengelköy” ifadesi bulunan afişteki ağlayan askerin Körfez savaşında dönerken ağlayan Amerikalı Askere çok benzemesi sosyal medyada tartışmanın fitilini ateşledi.

26 YIL ÖNCE ÇEKİLEN ÖDÜLLÜ FOTOĞRAF

Cumhurbaşkanlığının 15 Temmuz darbe girişiminde şehit ve gazi olanları anmak için hazırladığı afişteki ABD'li asker fotoğrafı, David Turnley adlı fotoğrafçı tarafından 1991 yılındaki Körfez Savaşı sırasında çekildi.

‘Yılın Fotoğrafı' ödülünü alan fotoğraf daha önce Detroid Free Press'te de yayınlanmıştı. “Black Star” adı verilen fotoğraftaki ABD'li asker Ken Kozakiewicz, asker arkadaşının ölüm haberini aldıktan sonra ağlarken görülüyor. ABD'li asker, Cumhurbaşkanlığı tarafından 15 Temmuz için hazırlanan afişte elleriyle kafasını tutarken resmedildi. Fotoğraf, arama motoru Google'a “Ağlayan asker” yazınca çıkıyor.

​15 Temmuz afişi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert