15 Temmuz’un arkasında Angela Merkel Var!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
15 Temmuz’un arkasında Angela Merkel Var!
29.08.2017 10:00:02

 

15 Temmuz’un arkasında Angela Merkel Var!

​Alman gazeteci Martin Lejeune, FETÖ’nün 15 Temmuz işgal girişiminin arkasında ABD’nin dışında Almanya’nın da olduğunu söyledi. Merkel’in Erdoğan’ı devirmek istediğini, bu bağlamda Alman istihbaratı BND’nin FETÖ’yü ve PKK’ya destek sağladığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisiyle dikkat çeken Alman gazeteci ve aktivist Türkiye dostu Martin Lejeune, Diriliş Postası’na konuştu.

Lejeune, Almanya’nın 15 Temmuz işgal girişimine verdiği destek, Kılıçdaroğlu ile Almanya’nın bağı ve Müslüman oluşuyla ilgi önemli açıklamalarda bulundu. Almanya’da farklı bir Erdoğan profili çizildiğini; ancak gerçek Erdoğan’ın ise tüm haksızlıklarla mücadele eden, mazlumların umudu olan bir lider olarak öne çıktığını belirtti.

1- 15 Temmuz’u Merkel planladı

Lejeune, Erdoğan’ın davasının kendisini İslam’a sevk ettiğini belirterek şunları söyledi:
FETÖ barınağına dönen Almanya’nın 15 Temmuz işgal girişiminin üst akıllarından biri olduğuna dikkat çeken Lejeune, Merkel’in darbeyi desteklediğini aktararak, “Angela Merkel sadece darbe girişiminin arkasında durmadı, darbeyi de planladı. 
Darbenin merkezi CIA için, Almanya güç odaklarının maşalığını yaptı. 
Almanya, güç odaklarının bir üyesidir ve 15 Temmuz'da yaralama ve ölümle sonuçlanan birçok olayda Alman vakıflar ve Alman gizli servisi BND’nin parmadığı var” dedi. 
Lejeune, ayrıca Erdoğan’ın FETÖ ve PKK’ya vurduğu her darbenin Almanya’yı rahatsız ettiğini belirtti.

2- Kılıçdaroğlu’nu Almanya destekliyor

Lejeune, FETÖ ve PKK ile birlikte yol yürüyen, Türkiye’yi Almanya’ya şikâyet eden Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştirdi. 
Kılıçdaroğlu’nun Almanya tarafından desteklenen bir proje olduğunu ifade eden Martin, “Tıpkı FETÖ ve PKK gibi Kemal Kılıçdaroğlu da küresel güçler tarafından finanse ediliyor. Kemal Kılıçdaroğlu, küresel güçler tarafından atanmıştır, dolayısıyla da onlara bağlıdır. Ona verilen her türlü talimatı uygulamakla yükümlüdür.” dedi.

3- dönemi bitecek

“Kemal Kılıçdaroğlu’nu beceriksiz bir aktör olarak düşünün, rolünü oynamaya çalışan. Kemal Kılıçdaroğlu Almanya tarafından yönetiliyor ve Türkiye’deki etkinliği yakında sona erecek” diye konuştu.

4- fetö’cüler korunuyor

Lejeune, Almanya’nın FETÖ’cülere sağlandığı imkânları da anlattı. Can Dündar gibi hainlerin el üstünde tutulmasından dolayı utandığını dile getiren Martin, FETÖ’cü teröristlerin de özel olarak korunduğunu aktararak, “Zekeriya Öz gibi bir suçluya ev ve kişisel koruma bile verildi. Zekeriya Öz, Fikret Seçen ve Celal Kara gibi teröristler standart iltica prosedürü altında değil, 3 suçlu Zekeriya Öz, Fikret Seçen Celal Kara da BND tarafından korunmaktadır. Ayrıca Adil Öksüz ki, Türkiye’de 250 kişinin ölümünden sorumlu bir teröristtir. Almanya’da ilticacı” bilgisini paylaştı.

Martin Lejeune, Almanya’nın başkenti Berlin’de ikamet eden gazeteci ve aktivist, dikkat çeken bir karakter. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Türkiye’ye karşı sevgi dolu; hatta kendi ülkesini karşısına alma pahasına, teröristlerin saldırılarına rağmen her platformda Türk milleti ile dayanışma gösteren bir kişilik. Türkiye’de duruşuyla herkesin ilgisini çeken Lejeune karşı biz de kayıtsız kalamadık. Kendisine ulaşmak da zor olmadı, neticede iletişim çağındayız. Martin’i hazır yakalamışken merak ettiğim ne varsa başladım sormaya…

Erdoğan ve Türkiye sevginizin kaynağı nedir?

Recep Tayyip Erdoğan’a karşı açık ve önyargısız davrandığımdan bu yana, konuşmalarıyla bir tür demokrasi eğitimi verdiğini fark ettim. Başlangıçta bu, beni şaşırttı; çünkü Almanya’da gazeteci olarak yıllardır bizim demokrat olduğumuz aşılandı. Almanya’nın Gezi ayaklanması ve 15 Temmuz’a verdiği destekten bu yana, Almanya’ da demokrasi olmadığını ve demokrasinin Türkiye’de olduğunu anlamış oldum. Zaten İslam’a yakındım, fakat Türkiye’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarını keşfettikten sonra kendimi İslam’a daha da yakın hissettim. Gözlerimi açtığı için, benim için doğru olan yolu bulmamı ve Müslüman olarak Reis’in yolundan gitmemi sağladığı için Allah’a şükrediyorum. Bu yolda saldırı ve baskıya maruz kaldığınızda, adaletsizliğe ve asimilasyona karşı mücadele isteğiniz daha da artıyor. Reisimizi kendi yolundan caydırmaya, zayıflatmaya; hatta öldürmeye çalışıyorlar. Reis bir yerde konuşurken kendimi güvende hissediyorum çünkü onun Allah’ın onun yanında olduğunu biliyorum. Şer odakları bugüne kadar kendileri ile mücadele eden herkesi mahvetti. Ancak Reis farklı, çünkü onun arkasında Allah var. 

Almanya’daki Türkiye ve Erdoğan düşmanlığı neden yükselişte?

Alman politikacılar ve medya İslam’a karşı önyargılı. Türkiye, İslam âleminin lideri olduğundan ve Reis Erdoğan, tüm dünyadaki Müslümanlar’ın hakkını kararlılıkla savunduğundan, Türkiye ve Erdoğan’ı engel olarak görüyorlar. Eylül ayında Almanya yeni bir parlamento ve yeni bir şansölye seçecek. Angela Merkel yeniden seçilmek istiyor. Türkler ve Müslümanlar üzerinden bir seçim kampanyası yürütüyor. Angela Merkel, Türk, Müslüman karşıtı söylemler ile aşırı sağ ve hatta Alman Naziler’inden oy toplama peşinde. 
Almanya, çoğunlukla komünizmi kullanarak İslam ile savaşıyor. Almanya’nın tüm sokaklarında MLPD partisinin “Almanya Marksist Leninist Partisi”nin posterleri “özgür Kürdistan” söylemli PKK propagandası ile beraber asılıdır. Bu durum yasa dışı bir terör örgütü olan PKK’yı Almanya’daki parlamento seçimlerinde MLPD kamuflajı altında seçilebilecek duruma getirmiştir ki, bu büyük bir skandaldır!

Merkel hükümeti neden FETÖ’yü ve PKK’yi destekliyor?

FETÖ ve PKK terör örgütü, güç odaklarının on yıllardır Türkiye ye karşı karanlık emellerini uygulatabildikleri önde gelen gruplar olmuştur. Elbette ki Alman devleti, bu terör odaklarına karşı kendini sorumlu olduğunu hissediyor ve Türkiye’ye verdikleri zarar için kendilerine müteşekkir. FETÖ ve PKK, Alman hükümetinin, Alman gizli servislerinin ve Alman vakıflarının desteğiyle Almanya’da çok güçlendi. FETÖ ve PKK, Almanya’nın derin devletleridir.

Merkel’in 15 Temmuz işgal girişiminin arkasında olduğunu söyleyebilir miyiz?

Kesinlikle! Tabii ki bunu söyleyebilirsiniz. Angela Merkel sadece darbe girişiminin arkasında durmadı, darbeyi de planladı. Darbenin merkezi CIA için, Almanya güç odaklarının maşalığını yaptı. Almanya, güç odaklarının bir üyesidir ve 15 Temmuz’da yaralama ve ölümle sonuçlanan birçok olayda Alman vakıflar ve Alman gizli servisi BND’nin parmağı var.

Reis terörü bitirdi

Örnek vermek gerekirse; şimdi söyleniyor, “Türkiye güvenli bir ülke değil” diye. Eskiden bu şekilde dillendirilmezdi. Bunun yerine, PKK gibi terörist gruplar ya da FETÖ’nün militanları kullanılarak turizm sezonu öncesi bombalama eylemleri yapılırdı. Şimdi, Erdoğan bu bağlantıları kesti. PKK Reisimiz tarafından yok olma noktasına getirildi. FETÖ’nün orduyla bağlantı organları olan Alman vakıfları artık etkin değil, çünkü Reis bu bağlantıları kapattı. PKK örgütü de vakıflar tarafından destekleniyordu. Fakat şimdi PKK, Türk hükümetinin teröre karşı başarılı mücadelesi sonrası Türkiye’de yeni üye kazanamayacak kadar zayıflamıştır.

Erdoğan’ı destekliyorsunuz diye, birkaç kez saldırıya uğradınız. Almanya’da basın özgürlüğü yok mu?

Almanya, Erdoğan ve AK Parti taraftarı olan her Alman gazeteci ile mücadele ediyor. Almanya benim basın kartımı iptal etti. Ve “Alman Gazeteciler Sendikası” (DJU) arkamda durmadı. Alman makamları sürekli bana karşı mücadele ediyor. Alman medyası da bana karşı gazetelerde fotoğrafımı Erdoğan’ın destekçisi olarak yazdırdı. Bu, insanların sokakta beni tekmelemesine, bağırmasına ve tükürmesine neden oluyor. Can Dündar veya Seyran Ateş gibi, devlet korumasının tadını çıkarmıyorum. Üstelik tehdit altında olduğum ve saldırıya uğradığıma tek bir medya organında dahi yer verilmiyor.

4 kez saldırıya uğradım

11 Aralık 2016’da Berlin’de PKK’lı bir teröristin saldırısına uğradım. 5 Temmuz 2017’de mahkemenin ve vatandaşların güvenliğini sağlamakla görevli polisin gözü önünde Bremen Bölge Mahkemesi önünde altı PKK destekçisi tarafından şiddetle dövüldüm. 29 Temmuz 2017’de, 3 PKK destekçisi beni beyaz bir minibüste kaçırmaya çalıştı. 11 Ağustos 2017 akşamı 2 PKK takipçisi bir metro istasyonunda beni takip etti ve bana vurmak istedi. Bunlar sekiz ay içinde meydana gelen dört saldırı.

Merkel, Büyükada’da tutuklanan Peter Steudtner’ın konuşacağından korkuyor mu?

Muhtemelen. Peter konuşursa, Almanya’nın Türkiye’deki planları ortaya çıkacak. Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann cezaevinde ilk kez Peter Steudtner’ı ziyaret etti. Bu çok sıra dışı. Normalde, büyükelçiler cezaevinde mahkûmları ziyaret etmez. Belki Martin Erdmann kaos şefi Peter Steudtner’ı sakinleştirmek istiyor, “Her şey iyi olacak ve Almanya senin serbest kalmanı sağlayacak, o zamana kadar susmalısın” diyerek.

Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tıpkı FETÖ ve PKK gibi Kemal Kılıçdaroğlu da küresel güçler tarafından finanse ediliyor. Kemal Kılıçdaroğlu, küresel güçler tarafından atanmıştır, dolayısıyla da onlara bağlıdır. Ona verilen her türlü talimatı uygulamakla yükümlüdür. Kemal Kılıçdaroğlu’nu beceriksiz bir aktör olarak düşünün rolünü oynamaya çalışan. Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya tarafından yönetiliyor ve Türkiye’deki etkinliği yakında sona erecek.

CHP SPD’nin kardeşi

Almanya’da hükümet ve sendikalar tarafından çok aktif olarak desteklenen “CHP Almanya” adlı resmi bir parti var. CHP aynı zamanda hem Türkiye’ye düşman hem de Erdoğan’a karşı dişe diş kana kan savaşan Sigmar Gabriel ve Martin Schulz’un SPD’sinin resmi kardeş partisidir. Hiçbir Türk artık SPD ye oy vermemeli!

Teröristlere verilen destek ne boyutta? Adil Öksüz Almanya’da mı?

Ben, Başkent Berlin’de yaşayan bir Alman olarak Can Dündar gibi suçluların burada serbestçe dolaşmasından hatta Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas (SPD) tarafından Adalet Bakanlığı’nda onur konuğu olarak ağırlanmasından utanıyorum. Zekeriya Öz gibi bir suçluya ev ve kişisel koruma bile verildi. Zekeriya Öz, Fikret Seçen ve Celal Kara gibi teröristlerin standart iltica prosedürü altında değil, BND (Bundes Nachtrichten Dienst) tarafından bir istihbarat operasyonu kapsamında Almanya’da bulunduğuna dair birçok gösterge vardır. Bu nedenle, üç suçlu Zekeriya Öz, Fikret Seçen, Celal Kara da BND tarafından korunmaktadır.

Ayrıca Adil Öksüz ki, Türkiye’de 250 kişinin ölümünden sorumlu bir teröristtir. Almanya’da ilticacı! Bu resmen skandal. Hukuk kuralları gereğince Adil Öksüz, Can Dündar, Zekeriya Öz, Fikret Seçen ve Celal Kara gibi tüm suçluların Türk yargısına hemen teslim edilmesi gerekir…

Erdoğan sayesinde Müslüman oldum

“Zaten İslam'a yakındım, Türkiye'yi ve Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarını keşfettikten sonra kendimi İslam'a daha da yakın hissettim. Gözlerimi açtığı için, benim için doğru olan yolu bulmamı ve Müslüman olarak Reis’in yolundan gitmemi sağladığı için Allah'a şükrediyorum. Bu yolda saldırı ve baskıya maruz kaldığınızda, adaletsizliğe ve asimilasyona karşı mücadele isteğiniz daha da artıyor. Reisimizi kendi yolundan caydırmaya, zayıflatmaya, hatta öldürmeye çalışıyorlar. Reis bir yerde konuşurken kendimi güvende hissediyorum çünkü onun Allah’ın onun yanında olduğunu biliyorum.”

Sabri İşbilen / Diriliş Postası

FETÖ PKK Almanya Merkel Kemal Kılıçdaroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert