150 Saatte Öğrenilecek Kadar Kolay Bir Dil
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
150 Saatte Öğrenilecek Kadar Kolay Bir Dil
21.01.2020 14:22:59

 

150 Saatte Öğrenilecek Kadar Kolay Bir Dil

Bir aşçı misali eğitimin mutfağında tamı tamına 25 yıl boyunca çalışmış ve hâlâ da çalışmaya devam eden bir İngilizce öğretmeni olarak, birbirinden ihtişamlı medeniyetlerin beşiği olmuş olan güzel ülkemizde günümüzde gerek özel gerekse devlet okullarında yapılmakta olan İngilizce dil öğretimini, İngilizlerin Hindistan’ı işgal ettikleri tarih olan 1757 yılından Hindistan’ın bağımsızlığını ilan ettiği 1947 yılına kadar tam 190 yıl boyunca matematik öğretimi kisvesi altında logaritma cetvelini Hintli çocuklara öğretme biçimine çok benzettiğimi daha önce ifâde etmiştim.

 

Bir önceki yazımda, İngilizcenin Türkçeyi sâdece yapısal olarak bile 6 yüzyıl geriden takip ettiğini ve Türkçe ile kıyaslandığında İngilizcenin çok kolay bir dil olduğunu, teknoloji ve sanayi anlamında gelişmiş birçok ülkenin ya resmi ya da anadili dili olmak dışında hiçbir özelliği olmayan bir dilin öğrenimin nasıl bu kadar zor olabildiğini sormuş, bu ve benzeri soruların cevaplarını ayrıntılı bir şekilde bir sonraki yazımda vermeye çalışacağımı dile getirmiştim.

 

Yine daha önceki yazılarımdan biri olan “İngilizce zor mu yoksa zorlaştırılıyor mu? ” başlıklı yazımda, başlığın içinde yer alan soruya da kendimce cevap vermeye çalışmış, yazı içinde vermiş olduğum örnek cümleler eşliğinde ana dili Türkçe olan bir birey için İngilizcenin ne kadar da kolay olduğunu kanıtlamaya çalışmıştım. 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tekin Boz     0000-00-00 Hocam İngilizcenin 150 saatte öğrenilecek kadar kolay bir dil olduğunu ifade ediyorsunuz.O zaman 150 saatlik kursunuzu açın. Ben de ilk kayıt yaptıranlardan olayım.Eğer dediginiz gibi bir durum gerçekleşirse bunu her platformda ifade edip yaymaya hazırım
GALERİLER
Advert