2019'a Giden Süreçte Sorunlar Nelerdir?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
2019'a Giden Süreçte Sorunlar Nelerdir?
02.09.2017 13:49:27

 

2019'a Giden Süreçte Sorunlar Nelerdir?

Güney sınırlarımızda yaşanan gelişmeler, Myanmar Hükümeti'nin Müslümanlara yaptığı vahşet ve 2019 seçimleri Bayram süresince milletimizin gündemini oluşturan konuların başında geliyor.

Güney sınırımızda yaşanan gelişmeler için medyada dış politika uzmanlarının köşe yazılarını okuyunca çok farklı duygulara kapılmamanız içten bile değil. ABD YPG'yi her zamanki gibi ya satacak ya da YPG (ABD) ile Türkiye savaşacak yorumları arasında durup dolanıyorsunuz, ortası yok!

Myanmar'da yaşananlarda küresel çapta tezgâhlanan bir oyuna Müslümanların kurban edildiği aşikâr. Millet olarak bu konuya bakış açımız ise 69 yaşında olan Kahramanmaraşlı Hakkı Amca'nın düşünceleri ile paralel durumda 'Kurşungeçirmez olacaksın, her türlü silah sende olacak ve Arakan'da olup hepsine yaptıklarının hesabını soracaksın'.

Milletimizin bu ilk iki konuya oranla daha çok tartıştığı konu 2019 seçimleri ve iç siyasetteki gelişmeler. Siyaset bilimci olup olmamanın yanında her vatandaşımızın iç siyasete dair kendince önemli tespitleri var ki hiç bir köşe yazarının kaleme almadığı veya hiç bir televizyon yorumcusunun değinmediği türden.

Bayram süresince dört farklı şehirde naçizane gözlemlediğim hava 7 Haziran seçimleri öncesi gibi. Özellikle taşeron işçiler ve aileleri kaç seçim oldu kandırıldık ve bize verilen sözler tutulmadı düşüncesindeler. FETÖ ile mücadelenin hakkaniyet ölçüsünde olmadığını söyleyen insan sayısı hiç de azımsanacak durumda değil. Malatya'da karşılaştığımız bir esnafın 'arkan varsa Bylock'da, Bank Asya'da hikâye, kimse sana dokunamıyor' sözleri sadece Malatya'da bulunan insanlarımızın düşüncesi değil.

 İl ve ilçelerde Ak Partili yetkililerin yaptığı yolsuzluk iddiaları, torpil vb. işlerin konuşulmadığı yer ise hemen hemen yok gibi. Bu durumlarda ayrıntıya girmenin anlamı yok, umursanmıyor da zaten! Ama milletin bir köşede diş sıktığını da bilelim.

Cumhurbaşkanı'mız çok daha derin bilgi ağına sahip olduğu için partide değişim sürecini başlattı ve süreç devam ediyor. Bu değişimin gerçekleşmesine engel olmaya çalışan il ve ilçelerdeki parti içi çetelerin dediği olur millet dışlanırsa geri dönüşü olmayan bir seçim sonucu ile karşılaşmamak içten bile değil.

Yani 2019 giden süreçte sıkıntı var mı? Diye sorarsanız cevap belli ve çok bariz ortada duruyor.

Kurban Bayramı'nın tüm Müslümanlara sağlık ve esenlik getirmesini dilerken Filistin ve Arakan'da yapılan zulmün son bulmasını Rabbimden niyaz ederim. Huzurlu Bayramlar!

İkram Bağcı – Diriliş Postası

Myanmar FETÖ Bylock Arakan Filistin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert