40 Bin kişi incelendi 15 bin kişi atılıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
40 Bin kişi incelendi 15 bin kişi atılıyor!
20.12.2016 12:30:40

 

40 Bin kişi incelendi 15 bin kişi atılıyor!

Cemaat tasfiyesinden sonra hükümet şimdi de "PKK’nın uzantıları" tasfiyesine hazırlanıyor.

Sabah gazetesinden Hazal Ateş'in haberine göre, soruşturma ya da teknik takibe takılan 40 bin memur ve belediye çalışanından 15 bini ihraç edilecek.

Habere göre, devlet memurları kanunu başta olmak üzere yeni hukuksal düzenlemeler de yapılacak. Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı'nca yürütülen çalışmalar tamamlanarak yürürlüğe konulacak.

40 BİN KİŞİ İNCELENDİ

Hakkında soruşturma açılan, teknik takibe takılan 40 bine yakın ismin incelendiğinin belirtildiği haberde, "Bu isimler içinde örgüte doğrudan destek veren, bunlara bağlı derneklerde aktif çalışan, belediyelerin organizasyonlarında yer alan, çocukların dağa çıkmasını teşvik eden isimler de yer alıyor. Terör örgütünün Avrupa'daki organizasyonlarında görev alanlar da bu kapsamda değerlendirildi. Bu listede yer alan yaklaşık 15 bin kişinin örgütle bağlantısı ortaya kondu. Kamuda görevli olanlar ihraç edilirken, belediye ve diğer kuruluşlardakilerin de işine son veriliyor." ifadeleri kullanıldı.

Twitter, Facebook gibi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımların da incelendiği, belirtilen haberde, PKK'yı destekleyen mesajlar atan kişiler hakkında soruşturma açıldığı, taşeron işçilerin kadroya alınmasında da bu tablonun dikkate alınacağı vurgulandı.

memur pkk Adalet Bakanlığı devlet memurları kanunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert