8. Sınıflar İçin Liseye Geçiş Sistemi (LGS) Hazırlığı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
8. Sınıflar İçin Liseye Geçiş Sistemi (LGS) Hazırlığı
24.11.2018 08:41:51

 

8. Sınıflar İçin Liseye Geçiş Sistemi (LGS) Hazırlığı

2017-2018 eğitim öğretim yılında ilk kez uygulanan merkezi sınav sistemi 8. sınıf öğrencilerini kapsamaktadır.

2017-2018 eğitim öğretim yılında ilk kez uygulanan merkezi sınav sistemi 8. sınıf öğrencilerini kapsamaktadır. Liseye Geçiş Sistemi (LGS) olarak adlandırılan sınavda ezbere dayalı soruların, öğrenmeye dayalı sorular ile yer değiştirmesi amaçlanmaktadır. Matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, din kültürü, Türkçe ve yabancı dil konularını içeren sınava hazırlanırken yararlanılacak kaynakların bu önemli değişime ayak uydurması gerekmektedir.

Kaynak olarak kullanılması önerilen kitapların çokluğu kafa karışıklığına neden olmaktadır. Tonguç Mağaza burada devreye girmekte ve ezberci eğitimi reddeden tüm eğitmenleri ile eğlenerek öğrenmeyi garanti etmektedir. 2018-2019 eğitim müfredatına uygun hazırlanan 8. sınıf kaynak kitaplar ve konu anlatımı, deney ve gözleme dayalı öğrenmeye teşvik etmektedir. Tonguç, adayların bilgi ve yorumlama seviyelerini deneyimleyeceği ve kontrol edebileceği test ve soru bankası kitabı için de birçok seçenek sunmaktadır. Tablo, grafik ve görsel okuma, bilgiyi harmanlayarak yorumlama ve okuduğunu anlama becerilerini yükseltmeye yönelik hazırlanan kitaplar, 8. sınıf öğrencilerinin ihtiyaç duyacağı her bilgiyi barındırmaktadır.

8. Sınıf Test Ve Soru Bankası Önerileri

Tost seven 2005 tayfasının davet edildiği LGS TOST temel, orta ve sınav tarzı sorulardan oluşmaktadır. Aylık fasikül olan TOST; Türkçe, Matematik ve Fen Bilimlerine ait 10 deneme testinden oluşmaktadır. Youtube, LGS Kampı ve TATS üzerinden video çözümlerine erişim imkanı mevcuttur.

 

8. Sınıf LGS Sözel Mantık Sayısal Analiz kitabında değişen soru tarzı ve yeni müfredata uygun soru tiplerini gösteren Tonguç, adaylara yorum/analiz ve mantık/karşılaştırma tecrübesi kazandırmayı amaçlamaktadır. Güncel soru tiplerinin tamamını barındıran soru bankası 234 sayfada birleştirilmiş Türkçe, matematik ve geometri konularından oluşmaktadır.

 

Taktik posterlerine takbil yapıştırmayı öneren Tonguç, eğlenerek öğrenmenin yanı sıra taktikler içeren iki adet 8. sınıf soru bankası setini bir araya getirmektedir. Fen Bilimleri (240 sayfa) ve Matematik (214 sayfa) konularını içeren Sayısal ve Türkçe (240 sayfa), İnkılap Tarihi (224 sayfa), İngilizce (208 sayfa), Din Kültürü (136 sayfa) konularını içeren Sözel Taktikli Set adayları başarıları ile duvar süslemeye davet etmektedir. Ayrıca aynı içeriği, kitap boyutu ve sayfa sayısını bir miktar düşürerek EKO Taktikli Seti de adayların tercihine sunmaktadır.

Kitabın sol sayfalarının temel, sağ sayfalarının zor sorulardan oluştuğu Sayısal (1193 soru) ve Sözel (1390 soru) Zoru Bankası ile zoru başarmak kolay hale gelmektedir. LGS ve müfredat sınavlarına dair tüm ayrıntıları barındıran zoru bankası çözüm videoları TATS ile takip edilebilirdir. Ayrıca EKO seçeneği de mevcuttur.

 

Tonguç, 8. Sınıf 360 Soru Bankası Sayısal ve sözel Cep Kitabı ile denemeyi her alanda mümkün kılmaktadır. TEPS ile hazırlanan ders planı ile 12 adımda başarı vaat eden kitabın video çözümlerine TATS üzerinden erişilmektedir.

 

8. Sınıf Konu Anlatım ve Kaynak Kitapları Önerileri

Tonguç Eğitim Planlama Sistemine uygun hazırlanan ders planı ile 0’dan 8’e Sayısal (328 sayfa) ve Sözel (416 sayfa) konu anlatımlı soru bankasını 40 adımda tamamlamayı hedeflemektedir. Bil-Geç ile öğrenilmesi gerekeni belirtmekte, Çöz-Geç ile pratik kazandırmakta ve Süz-Geç testleri ile adaylara öğrendiklerini anında deneme fırsatı vermektedir. TATS üzerinden video çözümlerine erişilmektedir.

Ayrıca Akıl Notları ile 8. Sınıf 1. Dönemi Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din Kültürü derslerine ait özet bilgiler sunan Tonguç ihtiyaç duyulan bilgileri 144 sayfaya sığdırmaktadır. Akıl Haritaları Seti ile müfredat derslerine ait görseller, temel bilgiler ve kısaltmaları ile pratik öğrenme imkanı yaratmaktadır.

8. sınıf kaynak kitaplar soru bankası 8. sınıf soru bankası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER