8 Yıllık Kesintisiz eğitim daha mı pedegojikti?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
8 Yıllık Kesintisiz eğitim daha mı pedegojikti?
18.03.2012 17:23:14

 

8 Yıllık Kesintisiz eğitim daha mı pedegojikti?

Memur Sen Samsun Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısında Adem Özköse ve arkadaşının bir an önce Türkiye’ye getirilmesi için gerekli bütün adımların atılması çağrısı yapıldı.

Memur Sen Genişletilmiş İl Divan Toplantısı, Memur-Sen ve Şekerbank arasında yapılan anlaşmayla üyelere önemli avantajlar sağlayan “Ailem Katkı Programının” tanıtımıyla başladı.

Daha sonra toplantının açılış konuşmasını yapan Memur Sen İl Temsilcisi Nejdet Güneysu, Memur-Sen’ in büyük ve güçlü bir aile olduğunu söyleyerek, konfederasyona bağlı tüm sendikaların çok önemli işlere imza attıklarını kaydetti.
Bem -Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay’ ise Sendikalarının katkılarıyla elde edilen önemli kazanımlardan bahsederek, Konfederasyonun diğer sendikalarında ki üyelerimizden de üyelik noktasında katkı beklediklerini ifade etti.

BİR AN ÖNCE DÖNMELERİ SAĞLANSIN

Suriye’ye giriş yaptıktan sonra kendisinden haber alınamayan Adem Özköse ve Kameraman Hamit Coşkun’un bir an önce Türkiye’ye sağ salim dönmeleri noktasında, Hükümete ve bütün  yetkililere de seslenen Turbay, bir an önce ve sağ salim gazetecilerin Türkiye’ye dönmeleri için ne gerekiyorsa yapılmasını istedi. Turbay “Zalim Esad yönetimini uyarıyoruz. Çocuklarımızın başına bir şey gelirse bunun hesabını çok ağır bir şekilde verirsiniz. Bu konuda kimse sessiz kalacağımızı düşünmesin”diye konuştu.
 
8 YILLIK KESİNTİSİZ EĞİTİM DAHA MI PEDEGOJİKTİ

Eğitim-Bir- Sen Genel Teşkilatlanma Sekreteri Murat Bilgin ise konuşmasında 28 Şubat dayatması 8 yıllık kesintisiz eğitimde pedagojik değerlendirme yapmayıp alkışlayanların, 4+4+4 yıllık kesintili eğitimde pedagojik yaklaşımlarının çok manidar olduğunu söyledi.

ZOR ZAMANLARDA GÜZEL ŞEYLER SANATI

Referandum da toplu sözleşmeye hayır diyenlerin toplu sözleşmenin gerçekleştirileceği masa etrafındaki sandalyelerden yer kapma yarışına girmelerinin ucube bir sendikacılık anlayışının ürünü olduğunu da sözlerine ekleyen Murat Bilgin, Memur- Sen olarak toplu sözleşme yasasının çıkması için önemli çalışmalar yapıldığını, bu yasanın Memur Sen ile birlikte anılacağının altını çizerek “Sendikacılık zor zamanlarda güzel şeyler yapma sanatıdır. Zor zamanda ayakta durabilmek, istediğini direnerek, emek sarf ederek almak sanatıdır. Son altı aydır sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. Sırtımızda büyük bir yük var. Bu yükün adı da bildiğiniz üzere toplu sözleşme yasa tasarısı. Toplu sözleşme bizlerin 12 Eylül referandumuyla bu millete kabul ettirdiğimiz, ana yasaya koyduğumuz, toplu sözleşme hakkıdır. Neden direniyoruz- Çünkü Memur Sen olarak o referandumda o maddeyi oraya koyan biziz ve adam gibi çıkmasını sağlayacak olan yine biziz. Bu zamana kadar bu yasanın çıkmamasının sebebi hiç bir hükümet kendi memuruna vereceği zam kararında son sözü başkalarının eline vermek istemez. Mesele bundan ibarettir. 4688 sayılı yasanın doğumunda yaşanan sakatlığın bu süreçte yaşanmaması için mücadele ediyoruz. Çünkü  böyle süreçler her zaman sancılı olmaktadır.”diye konuştu.

Memur Sen Genişletilmiş İl Divan Toplantısına, Memur-Sen İl Temsilcisi Nejdet Güneysu’nun yanısıra Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Eğitim-Bir- Sen Genel Teşkilatlanma Sekreteri Murat Bilgin, , Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sendikaların Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri ve Memur-Sen İlçe Temsilcileri de katıldı.

Toplantı sonunda Suriye’ye giriş yaptıktan sonra kendisinden haber alınamayan Gazeteci Adem Özköse’nin Babası Mustafa Özköse ile Amcası Ahmet Özköse oğulları Adem Özköse için Memur Sen üyelerinden dua etmelerini istediler.
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER