Abdullah Gül aday olacak mı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Abdullah Gül aday olacak mı!
20.04.2018 09:00:47

 

Abdullah Gül aday olacak mı!

Erken seçim kararının ardından gözle muhalefet cephesine çevrildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığı için Abdullah Gül ile görüşeceklerini söyledi.

Abdullah Gül'ün ismi Cumhurbaşkanlığı adaylığı için geçmeye devam ediyor. Seçim tarihinin 24 Haziran olarak belirlenmesinin ardından muhalefet cephesinde aday arayışları hızlandı.

Milli görüş cephesinde adı sıklıkla anılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 24 Haziran seçimlerinde aday olacak mı? Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül'ün olası adaylığına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

"OHAL SAĞLIKLI BİR YAPIYA KAVUŞMAK İÇİN DEĞİL"

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu ve gazetecilerin sorularını cevapladı. OHAL uygulamasını eleştiren Karamollaoğlu, OHAL'in Türkiye'nin daha sağlıklı bir yapıya kavuşması için değil, AK Parti'nin bekasını sağlamak için devam ettirildiğini iddia etti.

"BİZ DİYALOĞA AÇIĞIZ, HERKESLE GÖRÜŞECEĞİZ"

Karamollaoğlu, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve diğer partilerle görüşmelerinin olup olmadığı sorusuna Karamollaoğlu, "Biz diyaloğa açığız. Herkesle görüşeceğiz. Şu anda muhalefetteki partilerle de görüşeceğiz. Sayın Abdullah Gül ile bir fırsat olduğu takdirde görüşeceğiz. Başka birçok insanla görüşüyoruz. Fikirlerini, düşüncelerini bize takdim etmek isteyenler olursa onlarla da görüşüyoruz." karşılığını verdi.

"DEVLETİ ADETA İYİ PARTİ'NİN ÖNÜNE ÇIKARDI"

Erken seçim kararı alınmasında İYİ Parti'nin önünün kesilmesinin hedeflendiği iddiaları ile İYİ Parti ile bir görüşmelerinin olup olmadığı sorulan Karamollaoğlu, "İYİ Parti'nin önünü kesebilmek için iktidar partisi akla ve hayale sığmayacak adımlar attı. Devleti adeta İYİ Parti'nin önüne çıkardı. Ama Sayın Akşener de bu konuda mücadelesinden vazgeçmedi. Biz elbette seçime giderken bu partilerle mutlaka görüşeceğiz dedik, iktidarla da görüşürüz dedik." dedi.

"BU TARİH CUMHUR İTTİFAKININ NE KADAR PANİKLEDİĞİNİN İŞARETİDİR"

"Açıklanan tarih erken seçim değil baskın seçim tarihidir. Bu seçim tarihi Ak parti ve cumhur ittifakının ne kadar paniklediğinin işaretidir.

"UYUM YASALARI BİLE ÇIKMADAN TÜKENDİLER"

Uyum yasaları bile çıkmadan açıklanan bu tarih paniğin ve tükenmişliğin göstergesidir. Lisanı hal ile diyorlar ki bizim ülkeyi artık 2 ay bile yönetebilecek gücümüz yok. Maalesef bu iktidar hiçbir işi normal yollardan gerçekleştiremiyor. Hep anormal şeyler yapmak ve milleti şaşırtmakla meşguller.

"HANGİ TARİH OLURSA OLSUN BİZ SEÇİME HAZIRIZ"

Biz söyledik. Hangi tarihte olursa olsun biz seçime hazırız. Ülkemize hayırlı olsun. Aceleyle, panikle, tükenmişlik psikolojisi içinde aldıkları bu karar inşallah ülkemiz için, milletimiz için hayırlı sonuçlara vesile olacaktır. En hayırlı sonuçlarından biri de milletimizin bu iktidardan en erken bir şekilde kurtulmasının vesilesi olacaktır.

Kaynak: Ahaber

​Saadet Partisi Abdullah Gül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER