Abdullah Gül’ün Emniyet Amiri Akrabası FETÖ’den ihraç!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Abdullah Gül’ün Emniyet Amiri Akrabası FETÖ’den ihraç!
23.01.2019 10:36:00

 

Abdullah Gül’ün Emniyet Amiri Akrabası FETÖ’den ihraç!

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Fetullahçı hainleri devlet kademelerinden uzaklaştırma maksadıyla yayınlanan KHK’larla kamuyla ilişiği kesilen isimler arasında, eski cumhurbaşkanlarından Abdullah Gül’ün yakın akrabalarından birinin de yer aldığı ortaya çıktı.

Eski cumhurbaşkanlarından Abdullah Gül’ün amcasının kızı olan Kültür Bakanlığı şube müdürlerinden Emine Serap Deryalı’nın eşi Emniyet Amiri Ümit Deryalı’nın, 17 Ağustos 2016 tarih ve 670 sayılı OHAL KHK’sıyla FETÖ üyeliği sebebiyle Malatya Emniyeti’ndeki görevinden ihraç edildiği öğrenildi.

FETÖ’cü General Semih Terzi’nin eşi örneğinde olduğu gibi örgütle irtibat ve iltisaklı birçok ismin yakın akrabaları da kamudan ihraç edilirken, kocası FETÖ’cülükten ihraç edilen emniyet amiri Ümit Deryalı’nın eşi, Gül’ün amcakızı Emine Serap Deryalı hakkında ise herhangi bir idari tedbir uygulanmadı.

Dahası, şef olarak çalıştığı Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde rencide olmaması için önce şube müdürü pozisyonuyla önce Elazığ’a atandığı, buradan da Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne geçirildiği belirlendi.

Abdullah Gül’ün amcakızının şeflikten şube müdürlüğüne geçirildiği sınav ve mülakatlara ilişkin de önemli iddialar dillendiriliyor. DipDalga’nın edindiği bilgilere göre 14 Kasım 2015 tarihinde yapılan görevde yükselme yazılı sınavından 60 puan alan Emine Serap Deryalı, Şubat 2016’daki mülakatta ise 243 kişinin arasından sıyrılıp ilk 18’ girmeyi başardı. Yazılı sınavın 90 küsur alan birincisinin bile mülakatta elendiği öğrenildi.

DipDalga.com

Abdullah Gül FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER