Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem sınavları ne zaman? Açık lise sınav takvimi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem sınavları ne zaman? Açık lise sınav takvimi!
18.03.2019 10:28:17

 

Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem sınavları ne zaman? Açık lise sınav takvimi!

​2018-2019 eğitim öğretim yılı Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem sınav tarihleri merak konusu oldu.

Mart ayı ile birlikte araştırmalarına hız veren açık lise öğrencileri, çalışmalarına devam ederken bir yandan da AÖL sınav programı hakkında bilgi almak istiyor. Peki, AÖL 2. dönem sınavları ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı Açık Öğretim Lisesi'nde (AÖL) 2. dönem sınavları için geri sayım başladı. Lise eğitimine açıktan devam eden öğrenciler, söz konusu sınavlara dair tarih ve saaat bilgisini araştırırken, AÖL'den önemli bir açıklama geldi. İşte, açık lise 2. dönem sınav tarihleri...

Açık Öğretim Lisesi'nin resmi internet sitesinde yayınlanan bilgilere göre; AÖL 2. dönem sınavları 6-7 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak. 2. dönem sınav giriş yerleri ise 3 Nisan tarihinden itibaren açık lise öğrencilerinin erişimine açılacak. Öte yandan AÖL'den, 7 Nisan'da yapılacak 3. oturumun saatine ilişkin açıklama geldi. İşte o açıklama;

AÖL 2. dönem sınavları ne zaman Açık lise sınav takvimi

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır.

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerin geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.

TAKVİM

Milli Eğitim Bakanlığı AÖL sınav programı Açık Öğretim Lisesi'
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER