Adil Öksüz nerede Son iki ihtimal bomba!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Adil Öksüz nerede Son iki ihtimal bomba!
05.07.2017 11:43:38

 

Adil Öksüz nerede Son iki ihtimal bomba!

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, 15 Temmuz'un planlayıcısı Adil Öksüz'ün kaçırılmasıyla ilgili iki ihtimali bugünkü köşesinden yazdı.

 Selvi'ye göre Adil Öksüz ya 'Mersin'den yurtdışına kaçırıldı' yada 'İncirlik Üssü'nden ABD yardımıyla yurtdışına' çıkarıldı.

Selvi, ayrıca FETÖ'cülerin 15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanlığı'nda kullandıkları 'kayıp' bir hattın olduğunu da yazdı. İşte 15 Temmuz'un yıldönümünde Adil Öksüz ve darbe girişimine ilişkin ortaya çıkan yeni bilgiler:

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, MİT TIR’larının durdurulmasından sonra FETÖ’nün sivil imamlarının ABD Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’yla görüşme yaptıklarının tespit edildiğini açıkladı. Fidan, görüşme içeriklerinin ABD Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’na sorulduğunu söyledi.

Gelecek cevabı şimdiden merak ediyorum.

Türkiye gazetesi yazarı Batuhan Yaşar, 15 Temmuz’dan sonra Adil Öksüz’ün, ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu tarafından arandığını yazmıştı. Adil Öksüz’ün 21 Temmuz günü saat 10.22’de arandığı iddiası ABD makamları tarafından reddedilmedi. ABD Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada, “Öksüz’ü arayarak kendisini vizesinin iptal edildiği konusunda bilgilendirmeye çalıştık” denildi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise, “ABD büyükelçiliği vizesini iptal ettiği kaç kişiyi aramıştır” diye sormuştu. Adalet Bakanlığı yetkililerine sordum. Bakan Bozdağ’ın, 31 Mart tarihinde sorduğu bu soruya henüz cevap gelmemiş.

Bu arada Adil Öksüz’ün, cep telefonu sinyalinin en son Mersin’de alındığı söyleniyor. Söz konusu Adil Öksüz’ün cep telefonu sinyali olunca iki senaryo üzerinde duruluyor.

1- Mersin’den yurtdışına kaçırıldı.

2- ABD’nin İncirlik Üssü’nden yurtdışına çıkması sağlandı.

15 Temmuz’a ABD’yi bulaştırmak gibi bir çaba içinde değilim. Ancak darbenin lideri Fetullah Gülen, ABD’de yaşayacak. Darbe planları belirli sürelerle Pensilvanya’ya götürülecek. Adil Öksüz en son 14 Temmuz günü ABD’den koltuğunun altında darbe planlarının onaylanmış haliyle dönecek? Ama bundan ABD’nin haberi olmayacak? Eğer bunda yüzde 1’lik bir doğruluk payı olsun, CIA’yı lağvederler.

15 Temmuz gecesi darbecilerin ele geçirdikleri Genelkurmay karargâhından aradıkları isimlerden biri de ABD Genelkurmay Başkanı Dunford’du.

Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar’ı derdest eden özel kalemi ve yaverleri tarafından aranmıştı Dunford. ABD Genelkurmay Başkanı 15 Temmuz’da Afganistan’daydı. ABD’deki makamı arandı, özel kalemindeki görevliler, Dunford’un istirahatte olduğunu belirterek not almakla yetindiler.

KAYIP HAT

ABD Genelkurmay Başkanı’nın her zaman kullanılan resmi hattan arandığı söyleniyor.

Bu arada 15 Temmuz gecesine ilişkin olarak bir de ‘Kayıp hat’tan söz ediliyor. Bu ‘Kayıp Balık Nemo’ gibi bir şey değil. Ciddi bir konu. 15 Temmuz’a giden yolda ilişki ağına ışık tutacak ciddi bir delil olduğu söyleniyor. Tabii bulunduğu takdirde.

Kayıp hat işi bana ilginç geldi.

Bakın, bir süredir ‘bascalan’ hesabıyla ilgili yazılar yazıyorum. Bascalan, haramzadeler, bilaloglan ve Fuat Avni, hükümeti devirmek için 17-25 Aralık operasyonuyla eşzamanlı olarak devreye sokulan hesaplardı. Bir dönem çok etkili olmuşlardı. Yıllar sonra ‘bascalan’ hesabının üzerine gidince her gün yeni bir bilgiye ulaştım.

Ulaştığım yeni bilgileri paylaşıyorum.

Adil Öksüz fetö Fetullah Gülen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert