Advert
Adil Öksüz’ün Firarında bir skandal daha!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Adil Öksüz’ün Firarında bir skandal daha!
29.09.2017 14:23:28

 

Adil Öksüz’ün Firarında bir skandal daha!

27 Eylül tarihinde Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Adil Öksüz’ün kaçışına dair duruşmada bir skandal daha ortaya çıktı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin merkezi olan Akıncı Hava üssünün bulunduğu Kazan’ın, o dönem ilçe emniyet müdürlüğünü yapan Murat Sansar’ın FETÖ Terör Örgütüne üye olmak  suçlamasıyla yargılandığı davada Tanık olarak dinlenen T.T. nin ifadeleri ‘bu kadarına da pes’ dedirtti...

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kazan İlçe Emniyet Müdürü olan Murat Sansar darbe girişiminden üç gün sonra görevden alınmıştı. Darbe girişimi ile ilgili yürütülen soruşturmalarda FETÖ’nün Kazan ilçesini yönetim üssü olarak kullanmayı planladığı, ilçede daha rahat hareket edebilmek için de devlet bürokrasisindeki kilit noktalara örgüt üyesi elemanları yerleştirerek ilçeyi adeta darbe öncesinden ele geçirdiği ortaya çıkmıştı. Örgüt Kazan’da kendinden olmayanları tayinlerle uzaklaştırmış hatta ilçe kaymakamı da tayin edilmiş ve yerine atama yapılmamıştı.

Başarısız darbe girişiminin kilit ismi Adil Öksüz de Akıncı üssü yakınlarında gözaltına alındıktan sonra  büyük skandallar silsilesi sonrası salıverilmiş ve kayıplara karışmıştı. Adil Öksüz’ün yakalanıp mahkemeye sevki işlemlerini de bizzat Murat Sansar’ın koordine ettiği ortaya çıkmıştı. Ancak gözaltına alınan tüm şüpheliler Ankara Adliyesine sevk edilirken, Adil Öksüz’ün Sincan’daki Batı Adliyesine sevk edilmesi ve buradaki nöbetçi hakimce salınması skandallar zincirinin ilk halkasını oluşturmuştu.

MURAT SANSAR’IN FETÖ İLİŞKİSİ, 2014 YILINDA ADLİ KAYITLARA GEÇMİŞ

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bu skandallar zincirine dair görülen davada, yeni bir skandal daha ortaya çıktı. Davada tanık olarak dinlenen T.T.’nin, FETÖ çatı davasının soruşturma sürecinde müşteki olarak ifade verdiği, bu ifadelerinde FETÖ’nün Emniyet yapılanmasını isim isim deşifre ettiği, bu çerçevede, Adil Öksüz’ün kaçırılmasındaki en önemli şüphelilerden Kazan İlçe Emniyet Müdürü Murat Sansar’ın FETÖ Terör örgütüne üyeliği ile önemli ve detaylı bilgiler verdiği öğrenildi.

24. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada da tanık olarak dinlenen T.T’nin 2014 yılında verdiği ifadede, “Sansar’ın 1988 yılında Polis Koleji öğrenciliğinden beri FETÖ örgütünün aktif bir üyesi olduğunu, Polis Akademisinden mezun olduğu 1996 yılından itibaren FETÖ örgütünde alt devrelerinin imamlığını yaptığını ve kendine bağlı alt devrelerin maaşlarından himmet adı altında paralar alıp bunları örgüte aktardığını, kendine bağlı elemanların örgüt içi evlilikler yapması için koordinasyon kurduğunu” anlattığı öğrenilirken, bu ifadelere rağmen Sansar’ın korunup kollandığı ortaya çıktı..

Adil Öksüz’ün kaçışında rolü olduğu gerekçesiyle yargılanan 15 Temmuz’un Kazan İlçe Emniyet Müdürü Murat Sansar’ın ismi, T.T’nin 2014’deki ifadelerinde ayrıntılarıyla uzun uzun yer almasına ve bulunduğu grup imamının Murat Sansar olduğunu belirtmesine rağmen Sansar’ın adeta koruma altına alındığı, hiçbir soruşturmaya tabi tutulmadığı, önce Narkotik Şube müdürlüğüne daha  sonra Yenimahalle ve Ayaş İlçe emniyet Müdürlüğüne getirildiği, 2015 yılında ise müstakil bir ilçe olan Kazan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine getirilmesi büyük bir skandal olarak değerlendirildi.

T.T’nin ifadesinde Murat Sansar ile ilgili beyanlarında, “…Yerleştiğimiz hafta Murat SANSAR ve … gelmeye başladılar. 2 günde bir özellikle Murat SANSAR geliyordu ve bize mesleki konularda bilgi veriyordu. Karakol ve Şube amirleri hakkında bizleri bilgilendiriyorlardı…

İmamlarımız Murat SANSAR ve …’di” şeklinde vurguda bulunduğu da görüldü.

AVAZTÜRK Özel

FETÖ Adil Öksüz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert