ADİM Samsun’u Türkiye’ye Tanıtacak Adımlar Atıyor...
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
ADİM Samsun’u Türkiye’ye Tanıtacak Adımlar Atıyor...
29.06.2017 11:23:59

 

ADİM Samsun’u Türkiye’ye Tanıtacak Adımlar Atıyor...

Samsun halkının, sivil toplum örgütlerinin ve bürokrasinin büyük ilgisiyle 17 Mart 2017’de açılışı yapılan ve halen Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İlahiyat Fakültesi bünyesinde faaliyet göstermekte olan Arapça Dil Merkezi (ADİM), üniversite-şehir iş birliği kapsamında önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

DEVLET ÜNİVERSİTELERİ İÇİNDE İLK VE TEK

Türkiye’de devlet üniversiteleri içerisinde ilk ve tek Arapça Dil Merkezi olma özelliğiyle ön plana çıkan ADİM, ilk olarak her düzeyde Arapça kursları düzenleyerek toplumda var olan ihtiyacı gidermeyi amaçlıyor. 3 Temmuz 2017’de başlaması planlanan kursların, 12 kişilik özel sınıflarda ana dili Arapça olan ve alanında deneyimli uzman kadrosuyla 80, 100 ve 120 saatlik kurlar şeklinde yapılacak. Bu nitelikleriyle ADİM, bir türlü çözülemeyen dil öğrenme sorununu kökten çözümleyecek bir donanıma sahiptir.

Geniş ölçekli hizmetler sunma hedefi

Gerek pratik konuşma gerek akademik yükselme gerekse klasik metin okuma gibi her türlü talebin karşılaması hedeflenen ADİM’in Samsun’a sunmayı hedeflediği hizmetler sadece bu eğitim faaliyetiyle de sınırlı değil. Daha sonraki aşamalarda geleneksel sanatları usta ellerden Samsun ile buluşturmaya da talip olan önümüzdeki dönemde Samsun halkının her düzeyde uğrak yerlerinden biri olmaya aday bir merkez olmayı hedefliyor. 

ADİM, sadece Samsun'da değil; tüm Türkiye ölçeğinde ve hatta uluslararası anlamda katma değer üretmeyi amaçlayan adımlar da atmaktadır. Özellikle binlerce doları yurt dışı Arapça kurslarına yatıran imam hatipli gençlere hizmet ederek dolarların Türkiye’de kalması da merkezin amaçları arasında yer almaktadır. Ortadoğu’da yatırım yapan veya Ortadoğu sermayesini ülkemize çekmeye çalışan iş dünyasının iletişim gücünü artırmak adına ADİM büyük bir fırsat olarak görülmektedir.

ADİM ekonomik kaygılardan da öte Türkiye’nin gelecek yüzyılını şekillendirecek siyaset ve ekonomi politikalarına hizmet sunma misyonuyla çalışmalar yürütmeyi amaçlamaktadır. 

ADIM Arapça kursları Arapça Dil Merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert