AGD Samsun Şubesi Vefatının 7.Yılında Erbakan Özel Programı Düzenledi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AGD Samsun Şubesi Vefatının 7.Yılında Erbakan Özel Programı Düzenledi
28.02.2018 12:51:01

 

AGD Samsun Şubesi Vefatının 7.Yılında Erbakan Özel Programı Düzenledi

Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesi, Vefatının 7.yılında İlim, Fikir, Devlet ve Dava Adamı 54.TC. Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN HOCA’YI farklı bir konsept ile yad etti.

11 Şubat 2011 yılında vefat eden Milli görüş lideri Necmettin Erbakan, Dünyanın farklı noktalarında özellikle İslam ülkelerinde ve Türkiye’de olduğu gibi Samsun’da da farklı etkinlikler ile anıldı. Konuyla ilgili bilgilendirme yapan Samsun AGD Tanıtım ve Medya Başkanı Ömer Faruk Karaman şunları söyledi:

“Bizler, Anadolu Gençlik Derneği müntesipleri olarak “Sevdamız Türkiye” diyerek yola çıkmış başka Türkiye yok diyerek “Kadim bir medeniyetim, Kerim geleceğini inşa eden bir neslin temsilcileri olarak her yıl Şubat ayını “Şehitler Ayı “ olarak kutluyor ve gençliğe Şehit ve Şehadet kavramları ile sesleniyoruz.

Bu yıl ise Şubat ayını Şehitler Gecesi ve Erbakan Hocayı Anma ve Anlama konsepti ile hazırladık. Bu bağlamda etkinlikler iki grupta organize edildi.11 farklı ilçe de Şehitler Gecesi ve Erbakan Hoca’yı Anma programı icra ettik.

1-5 Mart tarihleri arasında ise Erbakan Hoca için Hatim programı organize ediyoruz. Tüm Türkiye’de aynı anda tüm camilerde bu programımızı icra edeceğiz. Bu bağlamda Hatim programına katılmak isteyenler, Cüz almak isteyenler 431 54 37 nolu telefonların ile irtibata geçebilirler.

Şehitler Gecesi programları ile özellikle farklı okullarda Lise Gençliği ile bir araya gelerek onlara Şehit ve Şehadet kavramlarının önemini ifade edecek şekilde sunumlarımızı icra ettik.

Şehitler Gecesi programında toplumumuza rehber olmuş, gençliğin kendisine model olarak aldığı sembol kişilerin biyografileri anlatılarak; gençlikte şuur oluşturma gayretinde olunmuştur.

Önce Ahlak ve Maneviyat ilkesi doğrultusunda söz konusu Vatan, Millet, Din ve Kitap olduğunda can’dan ve canan’dan vazgeçen bir ecdadın torunları olarak Bedir’den Afrin’e uzanan Şehadet yolunun yolcuları olduğumuzu ifade ettik.

Programlarımız Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayıp, Sinevizyon gösterimi, Hatiplerin sunumu ve Şehitlerimiz için yapılan dualar ile son buldu.”

 

Necmettin Erbakan Samsun AGD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER