​Ahmet Demircan nerede!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Ahmet Demircan nerede!
24.09.2019 11:49:34

 

​Ahmet Demircan nerede!

2011 yılı… Seçim çalışması için bir köyümüze gitmişiz. Ahmet DEMİRCAN anlatıyor. “ Ey köylü… Bu Ak Parti, tarımı bitiriyor.

Bakın, dönüm parası, Türk tarımının sonu olacak. Biz iktidara geldiğimizde, çalışana, üretene destek vereceğiz. Hakkı olmayana destek yok. Hakkı olana destek çok.”

Ahmet abi anlatıyor. Biz de yanında dinliyoruz. Seçim çalışması bitti. İl Başkanlığına döndük.                 

Hoş sohbet derken, kafama takılan soruyu sordum. Ahmet abi, ben anlamadım. Ak Parti, köylüye yattığı yerden dönüm parası veriyor. Biz diyoruz ki;” yatana para yok. Mutlaka üreteceksin.”

Köylünün yerinde sen olsan, bize oy verir misin?

Ahmet abi, durdu durdu…. O muhteşem cümleyi kurdu. “Yusuf haklısın ama unutma… Biz gelecek seçimleri değil gelecek nesilleri düşünüyoruz.” Vay be cümlenin güzelliğine bak.

Allah’ı var, o zaman samimiyetine inanmıştım.

Çok geçmedi. Numan KURTULMUŞ ve beraberindeki bir çok kişi, Ahmet DEMİRCAN dahil, Ak Parti’ye geçti. Ne masallar anlattılar geçişle ilgili. Her şey; vatan, millet içindi!!!Altlarına verilen koltukların onlar için hiçbir önemi yoktu!!!

Ahmet Abi, gelecek seçimleri seçmişti ya gelecek nesillere çok şey borçlu.

Çarşamba bildiğiniz ova. Türkiye’nin en büyük ovalarından. Çarşamba’yı düşman işgal etse….

Düşünse, “ben bu Çarşambalılara nasıl kötülük edebilirim?” Vereceği karar, tarım arazisine enerji santrali kurmaktan daha kötü olamazdı.

Samsun Çevre Platformu konuyla ilgili açıklama yapıyor. “Kurulacak enerji santrali, kanser vakalarını artıracak.”

Konu bu kadar net. Santrali kurarsan, kanseri davet edersin. Tarım arazisini öldürürsün. Geçimini tarımdan sağlayan Çarşamba köylüsünü bitirirsin.

Uzun uzadıya anlatmaya, “arazi kimindi?” tartışmalarına girmeye gerek yok.

Bu filmi Tekkeköy’de gördük. Tarım arazisine sanayi bölgesi kurduk. Yetmedi, mobil santral yaptık.  Konuşun Tekkeköylüler ile… Diliniz mi yok? Anlatsınlar size Tekkeköy’de tarımının nasıl bittiğini.

Santralin kurulacağı bölgede, halk basın açıklaması yaptı. Santrale tepki gösterdi. Gözünüz, halka destek olmaya gelmiş bir iki siyasi arıyor. Numunelik olsun yok.

Benim gözüm en çok Ahmet DEMİRCAN’ı aradı. Diğerlerinin gelecek seçimleri düşündüğünü biliyorum. Gelecek nesilleri düşündüğünü iddia eden, Ahmet DEMİRCAN’ı. Samsun milletvekili olup senede bir Samsun’a uğrayan, Ahmet DEMİRCAN’ı. Yoktu.

Yoktu ya… Biz hatırlatalım. Çarşamba’yı kansere, ovayı zehre, köylüyü çaresizliğe sürükledikten sonra, gelecek seçimlerin önemi yok.

Gelecek nesiller için susmayın.

Suskunluğunuzda boğulmayın…

Yusuf DEMİRCİOĞLU - Samsunsonhaber

Ahmet Demircan Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Belediyeci     2019-09-25 Eşinin eczanesinde ıhlamur içiyor sanırım Tokat civarlarında.
vatandaş     2019-09-24 bunun gibi niceleri var da kimbilir kimlerin hatıralarıyla mezara gidecek...boşuna kızmıyoruz s.soylu, d.bahçeli, n.kurtulmuş gibi döneklere...
GALERİLER