Ahmet Seven: Medeniyetin İnşası Kitap Okumakla Mümkündür
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ahmet Seven: Medeniyetin İnşası Kitap Okumakla Mümkündür
12.05.2017 09:08:36

 

Ahmet Seven: Medeniyetin İnşası Kitap Okumakla Mümkündür

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Arş. Yazar Ahmet Seven kitap okumayı teşvik etmenin insani bir görev olduğuna değinerek; ' Kitap okumayan toplumlar bir süre sonra birbirlerinin canlarına okumaya başlarlar' dedi.

Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Arş. Yazar Ahmet Seven ülkemizde kitap okuma oranının düşük olmasının kaygı verici olduğunu söyledi.

Ahmet Seven: "Toplumsal şikâyetlerimizin başta gelen sebepleri kitap okumamaya bağlıdır. Kitap sevgisi çocuklara küçük yaşta aşılanmalıdır. Öncelikle anne ve babalar çocuklarına öncülük yapmalıdırlar. Bir düşünür 'Bana kitaplarınızı gösterin size çocuklarınızın hangi ruhta olduklarını söyleyeyim' der. Medeniyet okumakla başlar ve okumamakla sona erer. Küçük yaştan itibaren her çocuğun kendine özel kitaplığı olmasına dikkat gösterilmelidir. Oyuncaklar hayal gücünü geliştirebilir fakat kitaplar akıl ve zekânın gelişimini etkiler. İçerisinde yaşadığımız toplumu olumsuz etkileyen kuşak çatışmalarının sebebi de kitap okumadaki seviye ile ilgilidir. Kitaplarla yetişmeyen insan gelişme imkânı da bulamaz. Faydalı kitapları tespit edip hediye ederek önemli bir mesafe katedilebilir. Kitabı yalnız çocuklara değil büyüklere de hediye etmelidir. Düğün hediyesi, hasta ziyareti önemli gün ve ziyaretlerde verilen hediyelerin içerisinde mutlaka kitap olmasına özen gösterilmesi gerektiğine inanıyorum. Her geçen gün yalnızlaşan ve kendisinden uzaklaşan bir toplumun kurtuluş reçetesi okumaktır. Beyinlerde kalp ve gönüllerde gerçek iz bırakmak istiyorsanız mutlaka kitap hediye ediniz" dedi.  

Ahmet Seven Samsun Yazarlar Derneği Medeniyet Kitap sevgisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert