Ailenin Tahrip Edilmemesi İçin Kadınları Yuvalarına Çağırmak Gerekir
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ailenin Tahrip Edilmemesi İçin Kadınları Yuvalarına Çağırmak Gerekir
11.04.2018 09:27:14

 

Ailenin Tahrip Edilmemesi İçin Kadınları Yuvalarına Çağırmak Gerekir

Aileyi koruyan en önemli şahıs annedir. Babalar maişet için çalışırken geleceğimiz olan yavrularımızı annelere emanet ederler. Çünkü evlatlarımızı karşılıksız sevgi ile büyütüp merhamet ve şefkat duygularını kazandıran en önemli insan annelerdir.

Bir ülkeyi sadece savunma silahları ile ayakta tutamazsınız. Askerlik düşmanların şerrinden emin olmak için gereklidir lakin tek başına yeterli değildir. Bunu bir Çin örneği ile anlatmaya çalışayım.

Çinliler barış içinde yaşamaya karar verdiklerinde büyük Çin Seddi’ni inşa ederek yüksekliğinden dolayı hiç kimsenin tırmanamayacağını düşündüler. Fakat inşasından sonraki yüzyılda Çinliler üç misli fazla işgale uğradılar. Düşman piyade sürülerinin hiçbir zaman duvara tırmanma ya da duvara dahletmeye ihtiyaçları olmadı. Çünkü her zaman muhafızlara rüşvet verdiler ve kapılardan girdiler.

Evet, Çinliler duvar inşa etmişlerdi fakat duvar muhafızlarının karakterlerini inşa edememiş onları vatan sevgisi ile donatamamışlardı. Bunun sonucunda defalarca işgale uğrayıp perişan edildiler.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Aile anne
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER