AK Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Haluk Köksoy Cemil Deveci Yalan Söylüyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AK Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Haluk Köksoy Cemil Deveci Yalan Söylüyor!
16.04.2019 12:19:17

 

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Haluk Köksoy Cemil Deveci Yalan Söylüyor!

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Av. Haluk Köksoy 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında Atakum’da yaşanan süreçle alakalı bir basın açıklaması yaptı.

Köksoy açıklamasında, Cemil Deveci’nin açıklamalarının kamuoyunu ikna etmekten ve inandırıcı olmaktan uzak olduğunu belirterek, “Bilindiği üzere, 31 Mart 2019’ da yapılan Yerel Seçimler üzerine, Atakum ilçemizde bulunan 138.261 seçmenden yaklaşık 111.574 seçmen oy kullanmıştır.  İlçe Seçim Kurulu’nun kesinleşmeyen sonuçlarına göre 1.166 oy farkla seçim CHP adayı lehine sonuçlanmış gözükmekte iken, Ak Parti İlçe Başkanlığımız tarafından yapılan itiraz üzerine geçersiz oylar yeniden sayılınca bu fark 1.105’ e düşmüştür. Nihayetinde 1.105 oy farkı ile seçim CHP adayı lehine sonuçlanarak kesinleşmiştir.  CHP adayı Sn. Cemil Deveci’nin mazbatasını alıp makama oturmasından itibaren, icraatları ve uygulamaları tarafımızca dikkatle takip edilmiş ve önümüzdeki süreçte de dikkatle takip edilecektir.

Sayın Başkan’ın geçtiğimiz süreçte yapmış olduğu bir kısım icraatlar söylemlerinin aksine maalesef toplumu ayrıştırıcı, belediye başkanlığından beklenen adil yaklaşımlardan uzak olduğu gibi, uygulamalarla ilgili yapılan açıklamalar da kamuoyunu tatmin etmekten uzak kalmıştır. Şöyle ki;

Bilindiği üzere başkanlık makamında, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın resimleri bulunmaktadır. Sayın Başkan’ın mazbatasını aldıktan hemen sonra, makama oturmasının akabinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın resminin bulunduğu alan tahrif edilerek, resim aşağı indirilmiştir. Her ne kadar yoğun kabuller sırasında resmin tahrif olduğu yönünde açıklama yapılmış ise de bu açıklama kamuoyunu ikna etmekten çok uzaktır.

Genel olarak başkanın hazır bulunduğu ortam haricinde kapalı olan makam odasına, görevliler haricinde kimsenin girmesi mümkün gözükmemektedir. Dolayısıyla kimlerin nasıl girerek hangi saikle Sayın Cumhurbaşkanımızın resmini tahrif ettiği kamuoyundan saklanmıştır.  Bu kişi veya kişiler belediye görevlisi ise haklarında idari soruşturma başlatılmış mıdır? Belediye görevlisi değilse haklarında suç duyurusunda bulunulmuş mudur? Bu konularda bir açıklama yapılmayarak, kamu oyu, yüzeysel açıklamalarla geçiştirilmeye çalışılmıştır.

Bilinmelidir ki, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal nasıl bu milletin bir değeri ise, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da bu milletin seçmiş olduğu Cumhurbaşkanıdır ve hâlihazırda icranın başıdır. Gelinen bu aşamadan sonra, sayın başkanın bu husustaki hareket ve icraatları dikkatle takip edilecektir.

Diğer taraftan, basına ve kamuoyuna yansıyan bilgilere göre, sayıları net olarak belirtilmemekle birlikte,  Sayın Başkan tarafından,  70 ile 125 kişi arasında değişen oranda işçi çıkışı yapılmış, yapılan açıklamada, bu işçilerin adaylar belli olduktan sonra Şubat ve Mart aylarında oy kaygısıyla alımı yapılan işçiler olduğu belirtilmiştir.

Öncelikle adaylar açıklandıktan sonra alındığı iddia olunan bu alımlar doğru olsa dahi Ak Parti Atakum İlçe Başkanı olarak şahsımın ve teşkilatımın, adayımız Sayın Zihni Şahin’in bilgisi dışındadır.  Bu iddia doğru olsa dahi önceki belediye başkanının şahsi tasarrufu dâhilindedir. 

Sayın başkan tarafından sorgusuz ve sualsiz birileri tarafından eline tutuşturulan listelere göre bir kısım işçilerin çıkışını vermesi doğru olmadığı gibi, yöntemde doğru değildir. Yapılan açıklamalar da kamuoyunu ikna etmekten uzaktır.

Öncelikle bu işçilerin gerçeğe aykırı bir şekilde MHP’li veya AK Partili şeklinde fişlenerek basına servis edilmesi, ahlaki ve ilkesel olmadığı gibi, kamuoyu vicdanını da sızlatmıştır. Ayrıca CHP’ye yakın olan isimler ile ilgili ne işlem yapıldığı açıklanmamıştır.

Diğer taraftan, bu işçilerin hangi tarihte işe alındıkları net olarak açıklanmadığı gibi, Sayın Başkan tarafından kamuoyuna açıklandığı gibi, adayların belli olduktan sonra işçi alımı yapılmış ise, bunların kaç kişi olduğu, bunlardan kaçının çıkışının verildiği, eğer çıkışı verilmeyen varsa bunların neden çıkışı verilmediği kamuoyu tarafından merak edilen hususlardır. Şeffaf Belediyecilik anlayışının gereği olan kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğunu yerine getirmek açısından bu konuların bir an önce açıklanması gerekmektedir. Aksi halde kapalı kapılar ardında demokratik olmayan uygulamaların Atakum halkını beklediği düşünülecektir.   Bunun yanı sıra, yeni işçi alımlarının olması da Sayın Başkan’ın bu yöndeki açıklamalarını gölgede bırakan icraatlardır. Tarafımızca da bu husus ayrıntılı bir şekilde araştırılarak elde edilen bilgilere kamuyu ayrıca bilgilendirilecektir.” dedi

Atakum Cemil Deveci Cumhuriyet Gazi Mustafa Kemal Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert