​Ak Parti Canik ilçe başkan yardımcılığı görevinden alındı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Ak Parti Canik ilçe başkan yardımcılığı görevinden alındı!
26.11.2018 08:47:12

 

​Ak Parti Canik ilçe başkan yardımcılığı görevinden alındı!

Ak Parti Canik İlçe Başkan Yardımcısı Lütfi Çağlar'ın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşıma Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) çok sert tepki gösterdi. SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel; “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe’ye çıkacağız” dedi.

AK Parti Canik İlçe Başkan Yardımcısı Lütfi Çağlar'ın, sosyal medya üzerinden paylaştığı "Ne kadar zorluyorsun, Trabzonlu iş adamları olmazsa aç kalırsın. Kaç tane Samsunlu iş adamı var, bir araştır. Ondan sonra ayrımcılık yap. Reis ne derse o olur" yorumu, üzerine harekete geçen SAMDEF Yönetimi yapmış olduğu açıklama ile Çağlar’ın görevden alınmasını isteyerek olayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletmek üzere harekete geçileceğini belirttiler.

Büyük bir sivil toplum örgütü olduklarını hatırlatan SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel; “Sosyal Medya Üzerinden Samsun Milletvekillerine Samsunlulara yönelik bu cümleleri sarf eden densizi biz Cumhurbaşkanına iletmeden görevden alın ve gereğini yapın. Aksi takdirde tüm üye derneklerimizle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe’ye çıkacağız” dedi.

Şenel; “İnsanları ayrıştırarak ve ötekileştirerek birlik beraberliğimizi bozmaya kalkan ve hangi odaklardan beslendiği belli olamayan bu kişi fikirleri ile sadece Samsun için değil tüm ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı bir tehdit olarak görmekteyiz. Bu kişinin acilen görevden alınmasını ilk olarak İl Başkanlığımız ve diğer mercilerden talep ediyoruz. Samsunun huzurunu kimsenin bozmasına izin vermeyiz.” Dedi.

SAMDEF Genel Başkanı Şenel AK Parti yetkililerine seslenerek; “ Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu olarak buradan Samsun’u temsil eden Ak Partili siyasilere sesleniyorum. Sayın Ahmet Demircan, Sayın Yusuf Ziya Yılmaz, Sayın Çiğdem Karaarslan, Sayın Fuat Köktaş, Sayın Orhan Kırcalı vekillerimize bu kendini bilmez, Samsun ekmeğini yiyip, Sayın Cumhurbaşkanının ismi ile bir yerlere gelip Samsunlulara yönelik bu cümleleri sarf eden densizi biz Cumhurbaşkanına iletmeden görevden alın ve gereğini yapın. Aksi takdirde federasyonumuza bağlı 37 dernek ve 33000 bin üyemiz ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe’ye çıkacağımızı kamuoyuna bildiririz.” Dedi.

Ak Parti Canik SAMDEF Metin Şenel Lütfi Çağlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mahir     2018-11-26 saçmalamışsınız. adam açıkladı. siz bunu hep yapıyorsunuz. her maçta ilgili ilgisiz trabzon a küfredenler uzaydan mı geldi? şimdi masum rolüne yatmayın delikanlı olan konuşmanın bütünü yayınlar . bektaşi misali hafızlığınız mı yok yoksa. (malum bektaşi namaza yaklaşmayın kur an da diyor der öncesi ne dediklerinde ben hafız değilim der)
GALERİLER
Advert