​Ak Parti Milletvekili Kurt O Akademisyen İle Aynı Çalıştayda!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Ak Parti Milletvekili Kurt O Akademisyen İle Aynı Çalıştayda!
26.02.2018 11:35:09

 

​Ak Parti Milletvekili Kurt O Akademisyen İle Aynı Çalıştayda!

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Ondokuz Mayıs Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen ve FETÖ’den şaibeli bir ismin de katıldığı, “Siyasi, Sosyal ve Kültürel Boyutlarıyla 15 Temmuz ve FETÖ” Çalıştayına katıldı.

“Tayyip Erdoğan Türkiye’yi Felakete sürüklüyor” isimli bildiriye Aralarında Prof. Ergun Özbudun, Prof. Levent Köker, Prof. Mustafa Erdoğan,  Prof. Gençay   Gürsoy,  Murathan Mungan, Hülya Gülbahar, Tarık Ziya Ekinci, Oman Kavala, Rıza Türmen, Prof. Baskın Oran ve Prof. Murat Belge ile birlikte imza atan Fuat Keyman FETÖ’nün düzenlediği Abant toplantılarının da müdavimleri arasındaydı.

FETÖ İLE HDP EL ELE KOLKOLA

Akşam gazetesinin haberine göre Taksim’deki bir otelde düzenlenen basın toplantısına Zaman yazarı Şahin Alpay, HDP sözcüsü Ayhan Bilgen ve HDP milletvekilleri Mithat Sancar, Meral Danış Beştaş ile eski Van milletvekili Aysel Tuğluk da katılmıştı.

İsminin başındaki Türk ifadesinin kaldırılması gündemde olan Tabipler Birliği eski Başkanı Gençay Gürsoy’un okuduğu basın bildirisinde, yeni anaya çalışmalarını izleyecekleri belirtilerek, “Bu sürecin, otoriter bir rejime hukuki statü oluşturma ihtimaline karşı, tüm toplumsal kesimlerin evrensel demokratik değerler çerçevesinde etkili bir irade ortaya koymaları hayati önem taşıyor” ifadesi kullanılmıştı.

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt’un o çalıştaya katılması tepkiyle karşılandı.

Metnin imzacıları arasında HDP’li Ahmet Türk, Prof. Yücel Sayman, Prof. Fuat Keyman gibi isimler de yer almıştı.

REKTÖR SAİT BİLGİÇ’İ KİM YANILTTI

Fuat Keyman’ın OMÜ’ye davet edilmesi skandal olarak nitelendirilirken, FETÖ’cülerle ve HDP’ler birlikte ‘Erdoğan ülkeyi felakete götürüyor’ şeklindeki bildiriye imza atan birisinin FETÖ ile alakalı bir çalıştayda konuşacak olmasının OMÜ’de kripto FETÖ’cülerin varlığını ispatladığını ve kriptoların Rektör Sait Bilgiç’i zor durumda bırakmak için böyle bir tertibe tevessül ettikleri iddia ediliyor.

Fuat Keyman FETÖ Hasan Basri Kurt AK Parti Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER