AK Parti Samsun Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, AK Parti Her Zaman Gençlerin Yanındadır
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AK Parti Samsun Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, AK Parti Her Zaman Gençlerin Yanındadır
12.12.2016 10:40:27

 

AK Parti Samsun Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, AK Parti Her Zaman Gençlerin Yanındadır

Ondokuz Mayıs Üniversite Konseyi seçimi 9 Aralık 2016‘da gerçekleştirildi.

Samsun Haber - Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Konseyi başkanlığına Fen Bilimleri Enstitüsü yüksek lisans öğrencisi Muhsin Oğul seçildi.

Oldukça yoğun geçen bir çalışma içerisinde yaklaşık bir hafta süren seçim çalışmaları bazı ufak tefek tatsızlıklar ve sorunlara rağmen demokratik bir seçim içerisinde gerçekleşti. Seçimlerin ardından Samsun AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızda Üniversite Gençlik Konseyi seçimlerini değerlendirdi.

Samsun AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, “Üniversite Rektörlüğüne bağlı üniversite konseyi seçimini gerçekleştirdik. Fakültelerde ve Yüksek Meslek Okulları ve Enstitülerde yapılan seçim ile bizlerde yakından ilgilendik. AK Parti’den demokratik bir seçim ile gençlerin özgür iradesini kullanabilmeleri ve Üniversite içerisinde söz sahibi olabilmeleri açısından bizle birlikte olan ve bize yakın ola arkadaşlar ile beraber bir çalışma düzenledik. Seçimlerde ufak tefek tatsızlıklar ve sorunlar yaşandıysa da demokratik bir seçim gündemi yaşandı. Yapılan konsey başkanlığı seçiminde de Enstitü öğrencisi arkadaşımız Muhsin Oğul başkan seçildi. Üniversite toplumu içerisinde demokratik bir şekilde gerçekleşen bu seçim gençlerin siyasete hazırlanması ve demokrasiyi önemsemeleri boyutun da oldukça sevindirici oldu.  AK Parti Gençlik kolları olarak seçilen başkana ve yönetimini tebrik ediyor ve başarı diliyorum” şeklinde ifade etti.

KONSEY SEÇİMLERİNİN ÖĞRENCİLERE FAYDASI

Türkiye’nin birçok bölgesinden Samsun’a gelen öğrenciler Konsey seçimleriyle Üniversitelerde söz sahibi olmak açışından çok önemli olduğunu ifade eden Caner Göktepe, “Üniversite öğrencilerinin devlet işlerini, siyaseti bilmeleri ve bu bağlamda sorunlarını dile getirebilerek onların da söz sahibi olmaları için köprü vazifesi görüyor. Gençlerin Belediyeler ile ve devlet ile ilgili sorunlarını çözmede söz sahibi olmaları ve haklarını savunmaları bizi mutlu ediyor. AK Parti Gençlik kolları olarak birçok öğrencinin yurt ve ev ziyaretlerine gidiyoruz ve onların siyasetin içinde samimi bir ortamda yer almalarını ve yaşadıkları sorunlara çözümler sağlayarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. ÜNİAK teşkilatı adı altında bir yapılanmamız var ve bu yapılanma 36 kişilik yetkili bir kadro ve onlara bağlı kendi bölümlerinde 150 kişilik aktif çalışan bir yapılanmamız mevcut. Özellikle Samsun’da Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Samsun’da olan spor yatırımları, Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılan ve öğrencilerin 5 yıldızlı otel konforu içerisinde barınmalarını sağlayan yurtlar içerisinde yer alan sorunlar ile öğrencilerden fikir ve taleplerini alıyoruz. Gençlik oluşumlarını bizlerde yakından takip ederek onların yanında bulunmanın hazzını yaşıyoruz” diyerek AK Partinin gençlerin yanında olduğunun altını çizdi.

Gül Gülsüm GÜNDÜZ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi AK Parti Caner Göktepe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert