AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare’den Sitem dolu cümleler!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare’den Sitem dolu cümleler!
04.09.2017 12:33:07

 

AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare’den Sitem dolu cümleler!

AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, adaylığını açıkladıktan sonra, kendisinden uzaklaşamaya çalışanlara sitem etti.

Teyyare yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi;

BAZI DOST BİLDİKLERİM

Değerli dostlarım ve kadirşinas Samsunlu kardeşlerim. Adalet ve Kalkınma partisi samsun il başkanlığına adaylığımı açıkladığım günden beri bazı dost bildiklerimizin tavır ve davranışındaki değişimi anlamakta zorluk çekiyorum.

Siyaset araçtır. Amaç değil. Biz insanları seviyoruz. Çünkü Allah CC. İnsanı yaratılanın en üstünü olarak yaratmıştır.  Bizim sermayemiz insandır. Ticareti, siyaseti, yolculuğu, dostluğu ve arkadaşlığı hep insanlarla yaparız.

ÇAMURLAŞMAYA GEREK YOK

Siyaset için kimseyi kırmam, üzmem ve darıltmam.

Siyaseti dün birileri yaptı. Bu gün biz talibiz. Yarın bir başkası yapacaktır. Onun için siyaset yapıyorum adına bu kadar çamurlaşmaya gerek yoktur.

Ben AK Partili olsun olmasın düzgün ve samimi bütün insanları seviyorum ve saygı duyuyorum.

Adalet ve kalkınma partisi içinde bulunan. Bazı insanların, beni tanımadıkları halde bana çamur atmak için çaba sarf ettiklerini görüyorum. Duyuyorum. Ben o insanları da seviyorum. Beni tanısalar, ekibimizi bilseler tavırları değişecektir. Bunu da biliyorum.

Asıl beni ve arkadaşlarımı üzen şey, yıllardan beri aynı kulvarda siyaset yaptığımız, dostluk ve arkadaşlık yaptığımız bazı insanların ak parti il başkan adayı olduktan sonraki tavır ve davranışlarına bir anlam veremiyorum.

YANIMA GELMEMEK İÇİN KÖŞE BUCAK KAÇTILAR

Bayramın 2. Günü ak parti samsun il başkanlığının koordine ettiği bayramlaşma merasiminde yanımıza gelmemek için köşe bucak kaçmaları, hatta bazılarının meslektaşımız olması bizi derinden üzmüştür.

Bazı kardeşlerimizin bizlere gösterdiği ilgi ve alaka da bizleri çok mutlu etmiştir.

AK Parti kimsenin tapulu malı değildir. Ak parti il başkanlığı bizim arzu ettiğimiz gibi yönetilmiyorsa, yada milletimizce bu yönetimde bir eksiklikten söz ediliyorsa, kısacası mevcut yönetim şekli sayın cumhurbaşkanımızın yükünü hafifletemiyorsa, halkımız bu durumdan mutlu değilse, sayın cumhurbaşkanımızın deyimi ile teşkilatlarda metal yorgunluğu oluşmuşsa, o zaman mevcut yönetimin güncellenmesi gerekir., AK Parti GİK kongre kararı almıştır. Bizler de bu görevi sayın cumhurbaşkanımızın arzu ettiği şekilde yöneteceğimize inandık. Kendimize güveniyoruz. AK Parti Samsun il başkanlığına aday olduk. Size ne oldu?

Makamlar gelip geçicidir. Tavır ve davranışlar kalıcıdır. Sizlere acizane tavsiyem yarın bakacağınız yüze, bu gün adam gibi davranın. Ola ki, yarın yüz yüze bakmak zorunda kalacağınız bir yerlerde karşılaşabiliriz. Bu dünya da hiç bir şey için gönül kırmaya gerek yoktur.

SAMSUN’DA HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Hele de yarın gideceğin makam için. Bu şekilde davranmaya hiç gerek yoktur. En güzel davranış ise bulunduğun makam da insanlar arasında ayrım yapmadan herkesi sevebilmektir. Herkesi aynı duygularla kucaklayabilmektir.

İşte biz bunun için ak parti Samsun il başkanlığına adayız. Onun için diyoruz ki;

Bundan sonra,  Samsun'da hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.

Sevgili dostlarım, ak davanın sessiz çoğunluğu ve kadirşinas Samsunlular. Sizlere söz veriyoruz.

Biz kesinlikle sizin bir parçanız gibi olacağız. Omuz omuza çalışacağız. Biz insanlar arasında asla ayrım yapmayacağız, herkesi seveceğiz. Herkese hizmet edeceğiz. İnsanlara eşit mesafede olacağız. Hizmette eşitlik ilkesi ile hareket edeceğiz. Sayın cumhurbaşkanımıza yük değil, destek olacağız. Yükünü hafifleteceğiz.

AK Parti'nin kapısı bütün milletimize sonuna kadar açık kalacaktır.

Selam ve dua ile kalın...

AK Parti Samsun Mehmet Teyyare
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert