Advert
AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel: İkinci listeler genel merkeze rağmen!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel: İkinci listeler genel merkeze rağmen!
28.09.2017 16:52:16

 

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel: İkinci listeler genel merkeze rağmen!

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, İlçe Kongrelerinde 5 ilçenin kongresinin bittiğini ama diğer ilçelerin kongre takviminin henüz belli olmadığını Genel Merkez ile istişare halinde bu ilçelerin de tek tek kongre günlerinin açıklanacağını söyledi.

GENEL MERKEZE BAŞKALDIRIŞ

Terme ve Atakum ilçelerinde genel merkezin tek adaylı kararına rağmen aday çıkmasını Genel merkeze başkaldırmak olarak değerlendirdiklerini  belirten AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, “Genel merkez tek aday kararını istişareler sonucunda elde etmiştir. Bu karara uymayarak aday olarak çıkan arkadaşlarımız da kendi kişisel egolarına yenildiler. Kendilerinin aday gösterilmemelerine bu şekilde tepki gösterdiler diye düşünüyorum. AK Partinin içerisinde böyle bir ayrışmanın olmadığını biliyorlar bu arkadaşlarımızda AK Partinin içerisinden gelen arkadaşlar böyle bir şeyin ne demek olacağını bunlarda biliyorlar. Genel merkezin ne demek istediğini tam anlayamadılar eğer bunun değerlendirmesini tam yapabilmiş olsalardı böyle bir adımı atmazlardı” dedi.

İPTAL SÖZ KONUSU DEĞİL

Atakum İlçe seçiminde Genel Merkezin adayı Haluk Köksoy seçimi kazanırken bir internet sitesinde seçimin iptal edilebileceğini yazdığını hatırlatmamız üzerine Göksel, “Seçimin iptaline yönelik herhangi bir başvuru yok.  İptali gibi bir durumda söz konusu değil. Tek adaylığın dışında adaylığını açıklayan arkadaşımızda yeterince Genel merkezin söylemlerini doğru analiz edememiştir. Kendileriyle durumu konuşmamıza rağmen yine de aday olmakta kararlı olduklarını ifade ettiler. Sonuç itibariyle de kendi listelerinde yapmış oldukları yanlışlık itibariyle de listeleri kabul edilmedi. Eğer yanlışlık olmasaydı listeleriyle kongrede yarışacaklardı ” şeklinde konuştu.

DİPLOMATİK ÇÖZÜMDEN YANAYIZ

Kuzey Irak referandumu ile ilgili hükümetin askeri ya da ekonomik anlamda nasıl bir yaptırımda bulunacağını, bu yaptırımların Türkiye’ye ekonomik olarak nasıl bir etkisi olacağını sorduğumuz Başkan Göksel, “ İlerleye günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ambargo mu yoksa askeri bir yaptırım uygulanacağını göreceğiz.  Tabii ki birinci tercihimiz askeri bir olayın söz konusu olmadan kimsenin burnu kanamadan aklıselim bir şekilde herkesi davet ederek bu sorunu neticeye bağlamak. Çünkü Ortadoğu’da meydana gelecek bir kavganın kime faydası kime zararı olacağını herkes biliyor. Diplomatik yollar ile bu sorunun çözüme kavuşacağına inanıyorum” diye konuştu.

YERLİ ÜRETİME TAM DESTEK

Medikal tıbbi aletlerle ilgili geçtiğimiz aylarda Ankara’da yaptığınız görüşmeler sonrası nasıl adımlar atıldığı şeklindeki sorumuz üzerine, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, “  Samsun medikal aletler konusunda Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin de ortağı olduğu bir şirket kuruldu. Sağlık Bakanının da Samsunlu olması ve konuya hâkim olması bu konuda bir avantaj olarak yer alıyor. Bakanımızın da söylediği gibi Eldiven, şırınga diğer cerrahi aletler her konuda yerli üretimi öncelikli olarak alacağız. Samsun cerrahi el aletleri üretim ve ithalat sektöründe ileri seviyede bu nedenle Samsun’un kalkınmasına adını bu konuda da duyurmasında yerli üretime destek vereceğiz”  diye ifade etti.

SAMSUN’DA HIZLI TREN OLACAK MI?

Hızlı tren de Ankara – Sivas – Çorum adları yer alırken Samsun’un şuan için adının neden yer almadığına da açıklık getiren Göksel, “  Ankara  - Sivas -  Çorum’un olduğu yerde Samsun’dan Çorum’a 160 Km var.  Hızlı Tren Samsun’un 5 yıllık projeleri arasında yer alıyor. Başbakanımızın da ifade ettiği gibi 5 yıllık projeler tanıtımı arasında Samsun’a Hızlı Tren ve otoyol projelerini de gördük bunlar tabii ki yapılacak. 111 Km bir bağlantı yolu gerektiriyor bu yapıldığı an Samsun Hızlı Trenine de kavuşmuş olacak. Ankara – Sivas – Çorum 2018 projeleri arasında yer alırken Samsunun adı geçen proje 2023 projeleri arasında yer almakta. 2018 olmaz 2019’da Samsun’un da adı geçmeye başlayacaktır” diye konuştu.

AKŞENER SÖYLENTİDEN İBARET

Meral Akşener’in kuracağı partiye AK Parti’den de katılım sağlanacağı konuşuluyor. Meral Akşener’in kuracağı partinin AK Parti’ye oy olarak ne kadar bir etkisi olur? Şeklindeki sorumuza ise, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel şöyle cevap verdi; “ Herkesin aklı ve vicdanı hür AK Partinin yaptıkları ve yapacakları hedefi davası belli. AK Parti’den geçiş olacağına inanmıyorum. Olacağı söylentileri de doğru çıkarsa biz kimsenin aklına vicdanına gem vuracak değiliz. Kesinlikle söylemeliyim ki AK Parti Davasına, AK Parti Sevdasına, AK Parti Liderine gönül vermiş bir kişi herhangi bir siyasi partiye geçmez. Bu yüzden geçiş söylentileri sadece söylentiden ibarettir”

Haber; Akasyamhaber – Gül Su GÜNDÜZ

AK Parti Muharrem Göksel Samsun Meral Akşener
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert