AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş Fındık üzerinden yapılan eleştirilere cevap verdi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş Fındık üzerinden yapılan eleştirilere cevap verdi!
22.10.2018 09:06:14

 

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş Fındık üzerinden yapılan eleştirilere cevap verdi!

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, dört siyasi partinin bir araya gelerek verdiği, fındık araştırma önerisinin AK Parti tarafından desteklenmemesi eleştirilerine cevap verdi.

Köktaş açıklamasında şöyle dedi;

Karadeniz Bölgesi'nde yetişmekte olan aynı zamanda dünyada ve ülkemizde endüstriyel bir ürün olan fındık ile ilgili 20 yılı aşkın bir süredir neredeyse her yıl tartışmalar çıkmakta, beklentiler oluşmakta, mağduriyetler yaşanmaktadır.

Ülkemizin önemli ihracat kalemi, cari açığımızın azalmasında etkili, bir çok çiftçimizin geçim kaynağı olan fındıkla ilgili çok ciddi çalışmalar yapmanın vakti de geçmiştir.

Bununla ilgili hükümet olarak gerekli imkanları sağlayarak, katma değer arttırıcı endüstri yatırımlarını yaptırmak zorundayız.

Aksi takdirde belirli firmaların alıcı konumunda olduğu, dünya da neredeyse tekelleşen alıcılar, çiftçilerimizi mağdur etmekte, ülke olarak da beklediğimiz ihracat rakamlarından uzaklaşmak durumunda kalıyoruz.

Geçen hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan dört siyasi partinin bir araya gelerek vermiş oldukları araştırma önergesi, AK Parti Grubu tarafından kabul edilmemiştir.

Fındık ve diğer tarım ürünlerimiz, içeride siyasi istismara, dışarıda spekülatörlere bırakılmayacak kadar önemli ve hassastır.

26. Yasama döneminde, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grubu bulunan bütün partilerin, ortak önergesi ile üzüm ve bağcılık araştırma önergesi kabul edilmiş, her parti komisyona üye vermiş olup güzel çalışma yapılmıştır.

Bu anlamda önümüzdeki günlerde fındıkla ilgili de, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grupları bulunan bütün siyasi partilerle yapılacak ortak çalışmayla, konunun hassasiyeti üzerinde durulacaktır.

Fındıkta mutlaka lisanslı depoculuğa geçilmeli, verim arttırılmalı, maliyetler düşürülmeli, katma değer artıracak çalışmaları yapmak zorundayız.

AK Parti hükümetleri olarak; 16 yıldır sorumluluk taşıyan, çiftçimizin, sanayicimizin, esnafımızın, emeklimizin, yanında duran politikalar üreten lokomotif bir partiyiz.

Tarıma yüksek miktar da destekler vermiş olduğumuz halde üzülerek ifade ediyorum ki, tarım sektörümüz beklediğimiz seviyede değildir.

Destekler sadece vermeyle yeterli kalmadığını, bunların mutlaka etki analizlerinin yapılması gerektiğini de ifade etmek istiyorum.

Fuat KÖKTAŞ

AK Parti Samsun Milletvekili

AK Parti Samsun Fuat Köktaş fındık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gardrop fuat     0000-00-00 Mazotçu fuati vekil yaparsak olacağı bu.. sen samsunsun iyi düşün!!
VATANDAŞ     2018-10-22 YALAN KONUŞUP MİLLETİ OYALIYORSUN SEN ANCAK ÇIKARINA İŞ YAPIYORSUN ALDIĞIN MAAŞ SANA HARAM OLSUN
GALERİLER