Advert
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Kamu Hastaneleri Birliği'ni Ziyaret Etti
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Kamu Hastaneleri Birliği'ni Ziyaret Etti
25.01.2017 15:52:11

 

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Kamu Hastaneleri Birliği'ni Ziyaret Etti

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. S.Sırrı Kılıç, Tıbbi Hizmetler Başkanı Mehmet Çelebi, Mali Hizmetler Başkanı Sadi Ergin'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, Samsun'daki sağlık hizmetleri, sağlık yatırımları ve projeler üzerine bilgi aldı.

Samsun'un, sağlık alanında geldiği noktayla, birçok ile göre farkını ortaya koyduğunu dile getiren Milletvekili Köktaş, son 14 yılda sağlığa ayrılan ödenek ile yatırım, donanım, cihaz ihtiyacı ve teknik destek gibi ihtiyaçların karşılanarak sağlık alanında Samsun ve Türkiye'nin çok farklı bir noktaya geldiğini söyledi.

Türkiye'nin geçen 14 yılda sağlıkta gelişmiş ülkeleri yakaladığını ifade eden AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş sözlerine şöyle devam etti: "AK Parti iktidarı ile birlikte sağlık hizmetlerine finansal, fiziksel ve sosyal açıdan önemli imkanlar sağlandı. "Önce insan" anlayışı ile yola çıktığımız günden itibaren uygulanan başarılı sağlık programları, uluslararası kurumlar tarafından da kabul görülüp, örnek gösteriliyor. 

Yine sağlık turizmi potansiyelinin artırılması ve kamu hastanelerinde sağlık turizmine yönelik çalışmalar ile dünyanın dört bir yanından ülkemize, ilimize tedavi olmak ve farklı sağlık hizmetlerinden yararlanmak için geliyorlar.

Geçmişte yurt dışından ülkemize gelen bir kişi hasta olduğunda o kişi için ülkesinden nakil için sağlık ambulansı gönderilirdi. Nereden nereye, yurt dışında bir vatandaşımız kaza geçirdiğinde ya da yoğun bakım ihtiyacı olduğunda, onu uçak ambulansla Türkiye'ye getirme imkanına sahibiz. Allah'a şükürler olsun, bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin gücü de imkanı da bunlara yetiyor." dedi.

Fuat Köktaş Samsun AK Parti Kamu Hastaneleri Birliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert