AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt Fena yakalandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt Fena yakalandı
30.12.2016 10:04:38

 

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt Fena yakalandı

Başkanlık Sistemi'ni getirecek Anayasa değişikliği teklifi, görüşmelerin 10'uncu gününde TBMM Anayasa Komisyonu'nda kabul edildi.

Komisyon, görüşmelerine 20 Aralık'ta başlanan ve AKP'li 316 milletvekilinin imzası bulunan Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'ni kabul etti.

9 GÜN SÜRDÜ

TBMM Başkanlığına 10 Aralık'ta sunulan ve sert tartışmalara sahne olan görüşmeler, komisyonda 9 gün sürdü. Teklifin tümü üzerindeki değerlendirmeler, aralıksız 5 gün yapıldı.

18 MADDE DE KABUL EDİLDİ

Meclis Başkanlığına 21 madde olarak sunulan teklif, önergelerle 18 maddeye indi. Görüşmelerin en uzun mesaisi, son gün oldu. Komisyon, teklifi kabul etmek için son gün yaklaşık 17 saat çalıştı.

Teklifin komisyondan geçmesi ardından ilk açıklama Adalet Bakanı Bozdağ'dan geldi. Bozdağ Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum açıklamasında bulundu.

TUNCAY ÖZKAN: BÜYÜK MÜCADELE GENEL KURUL'DA

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, mücadelelerinin Genel Kurulda da devam edeceğini belirterek  "Canla, irfanla kurduğumuz; çocuklarımızın emaneti bu Cumhuriyet’i komisyonlarda yıktırmayız. Sonuna kadar direneceğiz! Mücadeleye devam. Anayasa maddelerini komisyonda kabul ettiler. Büyük mücadele Genel Kurulda verilecek. Bu mücadelede hepimize görev düşecek." dedi.

AKP'Lİ VEKİL, AKP'LİLERİN UYUDUĞU FOTOĞRAFLAR PAYLAŞTI

AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, komisyondan fotoğraflar paylaşarak "AK KADRO şevk ve iştiyakından zerre kaybetmedi" diye yazdı.

Ancak paylaştığı fotoğraflarda vekillerin uyukladığı görülüyordu.

ODA TV

 

Anayasa Değişiklik komisyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa Durmuş     2016-12-30 Baba oğul birbirine çekmiş maşallah :) biri uyurken vekil oldu diğeri vekil olduktan sonra uyudu... :)
GALERİLER
Advert