Advert
AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: Sizin için en iyisini yapmak zorundayız!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: Sizin için en iyisini yapmak zorundayız!
12.06.2017 13:13:44

 

AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: Sizin için en iyisini yapmak zorundayız!

Kasap esnafına seslenen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Artık siz işinizin en iyisini yapmak zorundasınız. Sadece besiciden hayvan alıp, etini satmaktan ziyade, o hayvanı üretme yoluna da gitmelisiniz. Hükümetimiz bu alanda da üreticiye önemli hibe ve desteklemeler sağlamaktadır" dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Kasaplar Odası tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

Samsun Kasaplar Odası tarafından düzenlenen iftar programı Canik Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Düzenlenen iftar programına AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, diğer oda ve dernek başkanları, kasap esnafı ve aileleri katıldı.

Yemek duasının ardından Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, iftar programlarına katılımlarından ötürü davetlilere teşekkür etti.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Hayvansal ürünlerde ihtiyaçları yerli üretimle karşılayan ve ihracaat potansiyeli yüksek bir Türkiye hedefiyle hükümet olarak hayvancılıkta önemli adımların atıldığını dile getiren AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise, "AK Parti hükümetleriyle birlikte tarım ve hayvancılığa verilen hibe ve desteklemelerle her zaman çiftçimizin ve üretimizin yanında olduk.

Kasap esnafımıza buradan şunu ifade etmek istiyorum. Artık siz işinizin en iyisini yapmak zorundasınız. Sizler sadece besicilerden hayvan alıp, etini satmaktan ziyade, o hayvanı üretme yoluna da gitmelisiniz.

Birlik olup, sizler biraraya gelip hayvan üretimini de mutlaka düşünmelisiniz. Üretimde mutlaka kombine ırklara da yönelmelisiniz. Bunu yapabilmeniz için hükümet olarak önemli adımlar attık. Artan kırmızı et talebini yerli üretimimizle karşılamak, hayvancılıkta kendimize yeter hale gelmek, süt üretiminde sürdürülebilirliği sağlayarak ihracat odaklı büyümek için Milli Tarım Projesi’nin ikinci ayağını oluşturan Hayvancılıkta Yerli Üretimi Destekleme Modeli’ni hayata geçirdik.

HİBE VE DESTEKLEME

Bunların bilgisi mutlaka federasyonunuz ve derneğinizden sizlere gelmiştir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık üzerine Mecliste kurulan komisyonda bende bizzat çalıştığım için burdan sizlere ifade etmek istiyorum.

Yurt dışından ırk hayvanı ithal ettiğiniz de 0-12 yaş arasındaki hayvanın 3'te bir fiyatını hükümetimiz karşılıyor.

Hem küçük hemde büyük başta damızlık yetiştirebilir havzası ilan edilen Samsun, Türkiye de kurulan 23 tane damızlık yetiştirilebilir iller arasında yer alarak bu desteklerden de istifa ettirilmiştir.

Yine havyan yetiştiricilerinin yararlanması için meralar tahsis edilmiştir. 4 aylık ve aşıları tamamlanmış her buzağı için 750 TL’ye kadar destek veriyoruz. Bu ve bunun gibi bir çok hibe ve destekler yasal gerekli çalışmaları yaptık, çiftçimizin, üreticimizin hizmetine sunduk. Hayırlı olsun.

Sözlerimize son verirken Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Rabbim ibadetlerimizi kabul eylesin, ailenizle birlikte Kadir Gecesi'ne ve akabinde Ramazan Bayramı'na eriştirsin." diye konuştu.

​AK Parti Fuat Köktaş Samsun Samsun Kasaplar Odası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert