AK PARTİ TEKKEKÖY ADAY ADAYLARI

  • Haberin Tarihi: 15 Ağustos 2013 - 15:54
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
AK PARTİ TEKKEKÖY ADAY ADAYLARI

Yerel seçimlere yaklaşık 8 ay kala Tekkeköy’de aday adayları boy göstermeye başladı. AK Parti’den Tekkeköy Belediyesi için Belediye Başkanı olmak isteyen isimler seçim çalışmalarına şimdiden başladı.

Geçtiğimiz yıllarda seçimlerin oldukça sancılı ve olaylı geçtiği Tekkeköy’de bilindiği gibi seçim sonucu seçimden önceki gece belirleniyor. Seçimi kimin kazanacağı, hatta kimin ne kadar oy alabileceği bile tahmin edilebiliyor.

Mayıs ayında yaptığı bir basın açıklamasıyla Tekkeköy’e Belediye Başkanı aday adayı olduğunu açıklayan eski Aşağıçinik Belde Belediye Başkanı Halil İnci’den sonra Pamuk dede olarak bilinen eski Tekkeköy Belediye Başkanı Galip Mustafa Yücel’in oğlu Ahmet Halit Yücel de ilçede verdiği iftar programında yaptığı konuşmada aday adayı olduğunu resmen açıklayan ikinci isim oldu.
 
Şimdiden Tekkeköy Belediye Başkanlığı için aday adaylığında yarışacak isimler konuşulmaya başlandı.

Bilindiği gibi AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş geçtiğimiz günlerde 2014 yerel seçimleri için aday adaylığı sürecinin başlamamasına rağmen kendilerini AK Parti’den aday adayı olarak gösterenlere tepki göstermiş ve “Bu süreçler partiye zarar verir. Buna müsaade etmeyiz” demişti.
 
Şu sıralar kulislerde aday adaylığı için sık sık konuşulan isimler, ilçede ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor. Kimileri köyleri, camileri gezerken kimileri de esnaflarla arayı iyi tutmaya çalışıyor.
 
TEKKEKÖY’DE BÜYÜK YARIŞ
 
Halil İNCİ

Tekkeköy’ün Aşağıçinik Beldesi’nde 1999-2009 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Halil İnci’nin AK Parti’nin kuruluşundan sonra iktidar partisine Samsun’da katılan ilk belediye başkanı olduğu biliniyor. 2009 yılında çıkan Büyükşehirler Yasası ile birlikte beldeler kapatılmış ve dolayısıyla İnci’nin başkanlık dönemi sona ermişti.
 samsun haber
Ahmet Halit YÜCEL

Geçtiğimiz günlerde aday adaylığını resmen açıklayan Ahmet Halit Yücel, ticaret ile uğraşıyor. Tekkeköy’de çok sayıda akrabası bulunan Yücel, çalışmalara şimdiden başlayan isimlerden birisi olarak biliniyor.
 
Adem KIZILKAYA

Samsun İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve İdari İşler Daire Başkanı olarak görev yapan Adem Kızılkaya da niyetini belli eden isimlerden birisi. Kızılkaya her fırsatta AK Parti’nin düzenlediği programlara katılıyor, ilçede de ziyaretlerini sürdürürerek gönül alıyor.
 
Özkan KARAKAYA

Samsun İl Genel Meclisi üyesi olan Özkan Karakaya ticaret ile uğraşıyor. Karakaya 2009 yapılan yerel seçimlerde Tekkeköy’den seçilen ve Türkiye’nin en genç İl Genel Meclisi üyesi olarak biliniyor. Karakaya’nın yakın çevresine belediye başkanlığına aday olabileceği sinyali verdiği de biliniyor.
 
Hasan TOGAR

2009 yılında Tekkeköy Belediye Başkan Adayı olan Hasan Togar’ın bu dönemde de başkanlığı düşündüğü biliniyor. Yücel ailesi gibi Tekkeköy’de akrabası çok olan Togar’ı 2009 seçimlerinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Hasan Togar’a kefilim” diyerek desteklemişti. Ancak Togar seçimi kaybetmişti.
 
Aydın KARMİL

Mevcut ilçe başkanı olan Aydın Karmil’in de Belediye Başkanlığı’na aday olma düşünceleri var. Geçmişte Samsun İl Genel Meclisi’nde AK Parti Grup Başkanvekili olarak görevde yapmış olan Karmil, çalışmalarını sürdürüyor.

Mustafa CANDAL

Candal Alabalık Tesislerinin Sahibi Mustafa Candal, Belediye Başkanlığını düşünen adaylardan birisi olarak iş hayatındaki başarını belediye başkanı olarak da sürdüreceğine inanıyor..

Yüksel ÖĞÜTEN

Eski futbolcu olan öğüten, Tekkeöy Belediye Başkanı Ünal Sıtkı Yücel'in ölümüyle kısa bir süre Tekkeköy Belediye Başkanlığı da yaptı. Öğüten de iddialı  olarak aday adaylığı için güçlü bir isim..

Nihat SOĞUK

Halen Çınarlık Belediye Başkanı olan Nihat Soğuk’un Yerel Yönetimler Yasası ile belde belediyesi kapatılacağı için Tekkeköy’den aday adaylığını koyacağı konuşuluyor.

Şakir ÖZÖN

Kutlukent’in kurucu belediye başkanı olan Özön, Özön Otomobil’in sahibi.. Şakir Özön’ün de Balkan göçmeni olarak bölgede etkinliğinin olduğu biliniyor..

Adnan ALBAYRAK

Genlik Spor İlkadım İlçe Müdürü Adnan Albayrak’ın da AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Aday olarak gelecek günlerde istifa ederek çalışmalara başlayacağı konuşuluyor.. 

Hasan SİVAZ
Sağlık İl Müdürlüğünde görevli olan Sivaz, önceki dönem de AK Parti’den Tekkeköy Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu..
 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın