AK Parti temayül görüşmeleri tamamlandı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AK Parti temayül görüşmeleri tamamlandı
05.04.2012 19:53:12

 

AK Parti temayül görüşmeleri tamamlandı

AK Parti’de temayül görüşmeleri tamamlandı. Gün boyu İl Başkanlığında devam eden görüşmelere mezuniyet krizi damga vurdu.

Ak Parti Samsun İl Başkanlığı ile ilgili teşkilatların görüşünü almak üzere İl Koordinatörü Recep Yıldırım tarafından gerçekleştirilen temayül görüşmeleri tamamlandı.

Yıldırım; Belediye Başkanları, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, İlçe Başkanları ve teşkilatları ile yapacağı görüşmeler neticesinde Samsun genelinde AK Parti’nin önümüzdeki 3 yılını şekillendirecek yönetimin nasıl şekillendirilmesi gerektiği ve bu yönetimin kimin başkanlığında bir araya gelmesi gerektiğine ilişkin edindiği izlenimleri Genel Merkez’le paylaşacak.

Gün boyu devam eden görüşmelere Genel Merkez tarafından istenen il başkan adayının üniversite mezunu olma şartı damga vurdu. Zaman zaman sert tartışmaların yaşandığı görüşmelerde bazı teşkilat mensupları bu şartın Genel Merkez tarafından talep edilip edilmediği konusunda ayrılığa düştü.

İl Koordinatörü Recep Yıldırım’ın ‘Bu Genel Merkez’in talimatıdır’ sözü tartışmaları sona erdirdi.

Samsun teşkilatlarının görüşlerinin de dikkate alınacağı değerlendirmeler yaklaşık bir hafta sürecek ve son kararı Genel Merkez verecek.

Bilindiği gibi AK Parti hemen her seçim öncesi teşkilatların görüşünü alıyor ve bu amaçla temayül yoklamaları yapıyor. Ancak temayül yoklamaları tek belirleyici etken değil. Nihai karara etki eden başka birçok faktör bulunuyor. AK Parti Genel Merkezi bütün değerlendirme kriterlerini analiz ederek son kararı veriyor.

KÖKTAŞ’IN DİPLOMASI VAR MI YOK MU?

Bu arada AK Parti Genel Merkezi'nin üniversite mezunu il başkanı istiyor görüşünün Fuat Köktaş tarafından yalanlanması bir yana Köktaş’ın Azerbaycan Üniversitesi’nden online eğitimle diploma aldığı öğrenilirken bazı kaynaklar ise Köktaş’ın böyle bir diplomasının olmadığını belirtiyor.

samsunAhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER