AK Parti Terme İlçe Başkanlığında Olaylı kongre!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AK Parti Terme İlçe Başkanlığında Olaylı kongre!
11.09.2017 12:40:03

 

AK Parti Terme İlçe Başkanlığında Olaylı kongre!

Samsun Haber - AK Parti Terme İlçe kongresinde gergin anlar.

Oda TV’den Bülent Karslıoğlu’nun iddiasına göre, arbede sırasında Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ı korumalar salondan kaçırmak zorunda kaldı.

Kongreye genel merkezin belirlediği aday yanında bir de alternatif bir başkan adayı katıldı.

Divan başkanı alternatif başkan adayının listesini kabul etmeyince salonda kavga çıktı.

AK Parti Terme 6. Olağan İlçe Kongresi, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AKP Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, AKP Genel Merkez İl Koordinatörü ve 23. Dönem Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, AKP Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ve delegelerin katılımı ile gerçekleştirildi.

İKİNCİ LİSTE KABUL EDİLMEDİ

Samsun'un Terme İlçesi'nde, bugün gerçekleştirilen AKP ilçe başkanlığı kongresi karıştı. Kongre divan başkanı ve il koordinatörü 23. Dönem Karabük milletvekili Cumhur Ünal, genel merkezin adayı Ali Kılıç’ın karşısına aday olarak çıkan aynı zamanda Samsun Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Hacı Bilal Aslan’ın listesini kabul etmedi. "Yarış başlamadan bitti" yorumlarının yapıldığı kongre sonrası salonda olaylar çıktı.

LİSTE KRİTERLERE UYGUN DEĞİL

AK Parti samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, konuyla ilgili açıklamalarınışöyle sürdürdü: “Partimizin kongre usül ve esasları ile MKYK kararları doğrultusunda kongrelerdeki yönetim kurulu başkanı ve üst kurul delege listelerinin nasıl olacağı, listelerde, her kademe için yönetim kurulu asil ve yedek üye sayıları ile üst kurul asil ve yedek delegelerinin kaç kişiden oluşacağı belirlenmiştir. Kongrelerde aday olmayı düşünen kişilerin bunları kesinlikle bilmesi gerekmektedir. Terme ilçe kongresinde aday olarak liste sunan Hacı Bilal Aslan'ın listesi, belirlenen kriterlere uymadığı, olması gerekenden fazla yedek yönetim kurulu üyesi sunulması gerekçesi ile divan kurulu tarafından kabul edilmemiştir. Divanın bu kararının ardından gündemin seçimler maddesine geçilmiş olup bu esnada İlçe Başkan Adayı Hacı Bilal Aslan ile taraftarlarınca divanın kararına tepki gösterilmiştir. Tepki gösterenlerin büyük çoğunluğu delege olmayan hatta parti üyesi olmayan kişilerdir. Yaşanan bu gerginlik birlik ve beraberliğimize sekte vurmak amaçlıdır. Yaşanan bu hadiseye rağmen kongremizde oylama işlemi tamamlandı ve mevcut ilçe başkanımız Ali Kılıç, 310 delegenin oyunu alarak yeniden AK Parti Terme İlçe Başkanı seçilmiştir. İlçemize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini niyaz ederim."

Ahmet Demircan AK Parti Samsun Terme İlçesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Borges     0000-00-00 Dostum bu kavga dava kavgasi degil. Para, rant kavgasi. İste bu çöküşun ilk sinyalleri. Kirlenmek guzeldir, deyip siritanlarin kavgasi...
GALERİLER
Advert
Advert