Ak Parti'den Sürpriz 3g Formülü
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ak Parti'den Sürpriz 3g Formülü
17.12.2016 09:34:15

 

Ak Parti'den Sürpriz 3g Formülü

​AK Parti, cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili değişikliğin halka iyi anlatılması için kampanya başlatma kararı aldı. Bu kapsamda yeni sistemin, güçlü yönetim, güçlü Meclis ve güçlü istikrar getireceği vurgulanacak.

Cumhurbaşkanlığı sistemi için hazırlanan anayasa değişiklik teklifinin, 20 Aralık'ta TBMM Anayasa Komisyonu'nda görüşülmesi bekleniyor. AK Parti kulislerinde teklifin TBMM Genel Kurulu'ndan sorunsuz şekilde geçeceği değerlendirmeleri yapılıyor. Referandum öncesi uygulanacak kampanya için de çalışmalar başladı. AK Parti yönetimi, cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte anayasada yapılacak değişikliklerin halka doğru şekilde anlatılmasının önemi üzerinde odaklandı. Bunun için de özellikle gençlik ve kadın kolları teşkilatlarının seferber etmeye hazırlanıyor. Gençler ve kadınlar, illerde farkındalık oluşturarak, sistemin Türkiye'ye katacağı gücü anlatacak. Referandum kampanyalarında ise vatandaşa istikrarı ve gücü merkezine alan mesajlar verilecek. Yeni sistemin terör ve ekonomik saldırılara karşı güçlü bir yönetim sağlayacağı, güçlü siyaset sayesinde devletin bekası için faydalı olacağı fikri işlenecek.

MECLİS DENETLEYECEK

Halka verilecek önemli mesajlardan biri de sistemin Meclis'i daha da güçlü hale gelmesi olacak. Meclis'in denetim yetkisinin artacağı, Cumhurbaşkanı'nı da daha çok denetleyebileceği anlatılacak. İstikrarın Türkiye içen ne kadar önemli olduğu, dövizdeki dış kaynaklı dalgalanmaya karşı güçlü siyasetin getireceği güçlü istikrar da hatırlatılacak. Diğer yandan parti tabanında yeni sistemi tam olarak anlamadığı düşünülen yüzde 10 civarında olduğu tahmin edilen kesime de doğrudan ulaşılarak, yeni sistemin Türkiye için sağlayacağı faydalar bire bir iletişimle anlatılacak.

Sabah

 

AK Parti tbmm Anayasa Komisyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert