Akademik Düşünce Enstitüsü 19 Mayıs’ta 19 Okula 1919 Kitap Bağışlayacak
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Akademik Düşünce Enstitüsü 19 Mayıs’ta 19 Okula 1919 Kitap Bağışlayacak
31.10.2018 11:37:34

 

Akademik Düşünce Enstitüsü 19 Mayıs’ta 19 Okula 1919 Kitap Bağışlayacak

Ondokuz Mayıs Üniversitesi yüksek lisans öğrencileri tarafından kurulan akademikkaynak.com bugün farklı il ve üniversitelerden 60 araştırmacı ve 8 akademisyenin çalışmalarını paylaştığı Samsun merkezli oluşum haline geldi.

akademikkaynak.com çevresinde bir araya gelen arkadaşlar bu oluşumu resmiyete dökmek için Akademik Düşünce Enstitüsü Derneğini kurdu.

9 farklı ilde temsil edilen dernek, sosyal bilimler alanında bilimsel çalışmalarla ve sosyal sorumluluk projeleriyle faaliyet gösteriyor.

29 Ekim’de “19 Mayıs’ta, 19 Okula, 1919 Kitap” adlı sosyal sorumluluk projesini, hazırladıkları tanıtım filmi ile sosyal medya üzerinden duyuran Akademik Düşünce Enstitüsü Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanı Metin Öz etkinlik hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Geçen sene “Köy Okullarına Kitap Yardımı” adlı sosyal sorumluluk projemizle, kendi araştırmacılarımızın kitap bağışları ve sosyal medya üzerinden toplanan 700 kitabı, Samsun’un yanı sıra Van, Burdur ve Konya’da da birer okul olmak üzere toplamda 5 okula bağışladık. Öğrencilerin bizlere gösterdiği ilgi ve sevgi hem bizi mutlu etti, hemde daha anlamlı bir etkinliği planlamamıza vesile oldu. Etkinliğin detaylarına geçmeden önce projeyi hazırlayan Genel Sekreterimiz Kaan Akman ve tanıtım filmimizi hazırlayan Başkan Yardımcımız Emre Mutlu başta olmak üzere, tüm yönetim kuruluna ve tanıtım filmimizde oynayan halkımıza teşekkür ediyorum.

29 Ekim’de saat 19:19’da sosyal medya hesaplarımız üzerinden, “19 Mayıs 1919’un 100. yılında 19 Okula, 1919 Kitap Bağışı Kampanyası” etkinliğimizi yönetim kurulu üyelerimizin de rol aldığı tanıtım filmimizle duyurduk. Kampanyamız kapsamında şu an için kitap gönderimi yapılacak iller: Mersin, Karaman, Giresun, Bilecik, Edirne, Burdur, Kilis, Kayseri, Bursa ve Konya olarak belirlendi. Gelen talep doğrultusunda yeni illerde eklenecek hedefimiz 19 il. Samsun’da da okul yerine bu sene yetiştirme yurduna kitap bağışında bulunmayı planlıyoruz. Bu kampanya vesilesiyle en az 1919 kitabı Güneşin doğduğu şehir Samsun’dan farklı illerdeki ilköğretim, ortaöğretim ve liselerde öğrenim gören öğrencilere ulaştıracağız.  Bu noktada halkımızın da kitap bağışlarıyla katılımını bekliyoruz. Kitap bağışında bulunmak isteyenler, kitaplarını dernek binamıza getirebilir yada internet sitemizde bulunan iletişim kanalları üzerinden bizimle iletişime geçebilirler.” dedi.

Akademik Düşünce Enstitüsü Derneği Ondokuz Mayıs Üniversitesi Metin Öz Kitap Bağışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER