Akademik Düşünce Enstitüsü Ekonomi, Hukuk Ve Siyasette Kadın Konulu Panel Düzenledi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Akademik Düşünce Enstitüsü Ekonomi, Hukuk Ve Siyasette Kadın Konulu Panel Düzenledi
11.03.2019 09:00:41

 

Akademik Düşünce Enstitüsü Ekonomi, Hukuk Ve Siyasette Kadın Konulu Panel Düzenledi

Akademik Düşünce Enstitüsü, toplumsal alanda farkındalık yaratmaya devam ediyor. İlk olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Paneliyle Samsun’da dört sivil toplum kuruluşunun temsilcilerini bir araya getiren Enstitü,  Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle 9 Mart’ta Öğretmenevi’nde Ekonomi, Hukuk ve Siyasette Kadın konulu panel programını gerçekleştirdi. Moderatörlüğü Ondokuz Mayıs Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Araştırma Görevlisi Duru Çiğdem Şimşek tarafından üstlenilen panelde,  Çiftlik Mahallesi Muhtarı Fatma Aksoy, Samsun İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Münevver Uğurlu ve Samsun Barosu Kadın Hakları Komisyon Başkanı Avukat Mehmet Deveci konuşmalarını gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan panelde, açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÖZ, tarihsel süreç içerisinde kadın ve erkek rolünün değişimine vurgu yaparak, Türk devlet geleneği felsefesinde kadınların sahip olduğu haklar hakkında bilgi verdi. Panelde Kent ve Kadın, Yerel Siyasette Kadının Rolü, Ekonomide Kadının Rolü ve Türk Hukukunda Kadın Hakları başlıklarında yapılan sunumlar sonrasında izleyicilerin soruları yanıtlandı.

Panelin kapanışında ise yeni bir farkındalığa imza yaratan Akademik Düşünce Enstitüsü, konuşmacılara kendileri adına TEMA Vakfı tarafından dikilmesi üzerine bağışlanan fidanların sertifikalarını takdim etti.  

 

 

 

 

​Akademik Düşünce Enstitüsü Dünya Kadınlar Günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER