Akademik Düşünce Enstitüsü’nün ilk konuğu Prof. Dr. Ahmet Mutlu Oldu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Akademik Düşünce Enstitüsü’nün ilk konuğu Prof. Dr. Ahmet Mutlu Oldu
26.02.2019 12:55:04

 

Akademik Düşünce Enstitüsü’nün ilk konuğu Prof. Dr. Ahmet Mutlu Oldu

Akademik Düşünce Enstitüsü, Toplum Bilim Kültür Sanat Düşünce Söyleşileri programının ilki Cumartesi günü Ondokuz Mayıs Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mutlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Kentlilik bilincinin kazanılmasında sivil toplum kuruluşlarının rolünün tartışıldığı söyleşide, Türkiye’de ve Dünyada sivil toplum kuruluşlarının kentlilik bilincinin kazanılmasında etkisi, sivil toplum kuruluşlarının yapısı ve kentlerdeki rolü gibi birçok konu 2 saat boyunca dinleyiciler ile birlikte ele alındı. Mutlu ayrıca, kentte bulunan sivil toplum kuruluşlarının ortak çalışmalar düzenlemesi, kentlilik bilincinin kazanılması ve kent hakkının korunmasına yönelik faaliyetlerin artması ile birlikte sivil toplum kuruluşlarının böyle bir rolü üstlenmesinin önemli olduğunu aktardı.

Söyleşide son günlerde kamuoyunda da gündemde olan araçların yayalara yol vermesi konusu da önemli başlıklardan biri oldu.  Mutlu, insanın makine önündeki üstünlüğünün bir sonucu olarak araçların yayalara yol vermesinin felsefi açıdan da düşünsel temeli olduğunu belirterek konu hakkında görüşlerini belirtti.

Söyleşinin sonunda yönetim kurulu üyeleri tarafından plaket takdim edilen Prof. Dr. Ahmet Mutlu, yapılan bu çalışmaların kent için önemli olduğunu vurgulayarak, Akademik Düşünce Enstitüsü Derneği yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum, dedi.

​Akademik Düşünce Enstitüsü Prof. Dr. Ahmet Mutlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert