​Akademisyenler Bağımlılıkla Mücadele İçin Puamer’de Bir Araya Geldiler
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Akademisyenler Bağımlılıkla Mücadele İçin Puamer’de Bir Araya Geldiler
09.10.2018 09:22:27

 

​Akademisyenler Bağımlılıkla Mücadele İçin Puamer’de Bir Araya Geldiler

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin çeşitli fakültelerinde görev yapan akademisyenler, yoğunlukla gençler arasında artan bağımlılık ile mücadele edebilmek için, Psikoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (PUAMER) bünyesinde bir araya geldi.

Teknoloji, tütün ve madde bağımlılığı konularında yapılabileceklerin ele alındığı PUAMER’deki toplantıda bir araya gelen öğretim üyeleri, kişileri bağımlılıktan kurtarabilmek ve bağımlılığı azaltabilmek için karşılıklı fikir ve görüş alışverişinde bulundular.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulanan PUAMER Müdürü Prof. Dr. Bozkurt Koç,“Bağımlılıkla mücadele konusundaki çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettiriyoruz. Amacımız bağımlılığı önlemeye yönelik çözüm önerileri sunabilmek ve bunları hayata geçirebilmektir. Akademisyenlerimiz konuyla ilgili önemli görüş ve önerilerde bulunmuştur. Bu konudaki çalışmalarımız önümüzdeki günlerde de devam edecektir” dedi.

PUAMER’deki toplantıya Rektör Danışmanı Prof. Dr. Murat Terzi, PUAMER Müdürü Prof. Dr. Bozkurt Koç, Prof. Dr. Ahmet Rifat Şahin, Prof. Dr. Hüseyin Peker, Prof. Dr. İlknur Aydın Avcı, Prof. Dr. Seher Balcı Çelik, Doç. Dr. Hatice Kumcağız, Doç. Dr. Murat Kurt, Dr. Öğretim Üyesi Serap Güleç, Dr. Öğretim Üyesi Oya Sevcan Orak, Dr. Öğretim Üyesi Yusuf Yasin Gümüş, Öğr. Gör. Dr. Figen Çavuşoğlu, Öğr. Gör. Dr. Kemal Özcan katıldı.

Teknoloji, tütün ve madde bağımlılığıyla mücadelede alınabilecek önlemlerin tartışıldığını ve bağımlılık konusunda farkındalık yaratacak etkinliklerinde  planlandığını belirten Rektör Danışmanı Prof. Dr. Murat Terzi, gelecek günlerde akademisyenler, resmi kurum ve sivil toplum örgütlerinden paydaşların katılımlarıyla bu konudaki toplantıların devam edeceğini belirtti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi bağımlılık PUAMER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert