​Akasyamhaber OMÜ'nün FETÖ dosyasını açıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Akasyamhaber OMÜ'nün FETÖ dosyasını açıyor
23.05.2018 09:56:27

 

​Akasyamhaber OMÜ'nün FETÖ dosyasını açıyor

Hakan Leblebicioğlu’nun FETÖ’nün Omü Sorumlusu Olduğu Ortaya Çıktı

OMÜ'de açığa alınan öğretim üyesi Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu'nun FETÖ dosyasından çıkanlar dudak uçuklatıyor.

Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörlüğünün 28 Temmuz 2016'da yaptığı suç duyurusunda, açığa alınan öğretim üyesi Prof. Dr. Osman Hakan Leblebicioğlu'nun, Asya Finans Kurumu'na 31 Ocak 2014 tarihinde 68 bin 264 TL ve 95 bin 904 Tl miktarında iki ayrı hesap açtığı ortaya çıktı. Suç duyurusunda, Prof. Dr Osman Hakan Leblebicioğlu'nun, idareciliği döneminde ya da akademik çalışma sürecinde yaptığı uygulamalarda FETÖ terör örgütü grubu ile yakın ilişkide olduğu ve bu grup için yoğun çalışma sarfettiği yaygın bir kanaat olarak belirlendiği ifade edildi.

BANK ASYA'DA YÜKLÜ MİKTARDA PARASI ÇIKTI

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü tarafından yapılan araştırmada ise, 17-25 Aralık 2013 tarihinden sonra Asya Finans’a yüklü miktarda hesap açarak destek olduğu, Asya Finaluns Kurumunda 31 Ocak 2014 tarihinde iki ayrı hesap açtığı ve bu hesaplara 68 bin 264 TL ve 95 bin 904 TL para yatırdığı, hakkında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyesi olduğu yönde birçok ihbarın olduğu belirtildi.

ELVİNDER DE FETÖ KAPSAMINDA

Ayrıca Hakan Leblebicioğ isimli şahsın ELVİNDER isimli derneğin saymanlığını yaptığı, faaliyette olan bu derneğin FETÖ adına faaliyet gösterdiği şeklinde ihbarda bulunulduğu, hayatın olağan akışına aykırı olarak defalarca yurtdışına çıkışının olduğunun tespit edildiği bildirildi.

SOHBET SORUMLUSU HAKAN LEBLEBİCİOĞLU

OMÜ'de görev yapan E. Ö.'nün verdiği ifadede, OMÜ’de çalışan öğretim üyeleri arasında sohbet gruplarının oluşturulduğunu, 2006'ya kadar Prof. Dr. Beşir Levent Altuntop, Prof. Dr. Cafer Eroğlu, Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, Prof. Dr. Abdülkerim Bedir ve Prof. Dr. Mustafa Sümbül ile sohbetlere katıldığını, zamanla gruplara ayrıldıklarını, kendisinin Mühendislik-Fen Edebiyat ve Ziraat Fakültesi grubu adı altında yapılan toplantılara katıldığını, bildiği kadarı ile Murat Günaydin ve Hakan Leblebicioğlu’nun sorumlu olduğunu ifade etti.

Samsun'da, FETÖ/PDY'nin Ondokuz Mayıs Üniversitesi yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonun ardından haklarında davada eski rektör yardımcısı Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, İfadelerin tamamlanmasının ardından kefaletle serbest bırakılmıştı.

OMÜ FETÖ Hakan Leblebicioğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert