AKASYAMHABER.COM İKİ ADIM ÖNDE
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
AKASYAMHABER.COM İKİ ADIM ÖNDE
24.08.2013 15:45:21

 

AKASYAMHABER.COM İKİ ADIM ÖNDE

Üç gün önce yaptığımız ‘GERİLLANIN UYUŞTURUCUSU SAMSUN’DAN MI?’ haberimizin hemen ardından Samsun İl Jandarma Komutanlığınca alınan istihbari çalışma sonucunda KOM Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü, Ayvacık ve Çarşamba İlçe J.K.lıkları ile Ladik Jandarma Komando Bölüğünün de katılımıyla Ayvacık ilçesi Çökekli Köyü Gökyar mevkiinde bahçe, tarla ve ormanlık alan içerisinde geniş çaplı yapılan arama faaliyeti sonucu ormanlık alan içerisinde ekili vaziyette 45.500 kök kenevir bitkisi, 2.539 kğ. kubar esrar maddesi ile 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimat doğrultusunda ele geçirilen 45.500 kök kenevir bitkisi olay mahallinde yakılarak imha edilmiş, 2.539 Kğ. kubar esrar maddesi ile 2 adet ruhsatsız av tüfeğine el konulmuştur. Olayla ilgili olarak F.T., M.Y., M.T. ve H.H. isimli şüpheliler gözaltına alınmıştır. Yapılan Operasyon ile ilgili olarak geniş çaplı soruşturmaya devam edilmektedir.
 
Ne Yazmıştık:
 
PKK AYVACIK’TA TOPLANTI MI YAPIYOR?
 
Geçtiğimiz günlerde PKK'nın üst düzey yöneticilerinin Samsun'un Ayvacık İlçesi kırsallarında uyuşturucu toplantısı yaptığı ileri sürülüyor.
 
Türkiye'nin komşusu olan Suriye ve Irak'ın yaşadığı iç karışıklıklar iki komşu ülkesinde uyuşturucu kullanımında önemli artışların olduğu öğrenildi. Mevcut hükümetlere karşı ayaklanma içerisine giren gerilla olarak lanse edilen gurupların bilinçli şekilde uyuşturucu tüketimine yöneltildikleri kaydediliyor.
 
TARLALARA OPERASYON
 
PKK gibi uyuşturucu sevkiyatını yöneten örgütlerin de Suriye ve Irak gibi yeni uyuşturucu pazarlarında aktif rol alarak pastadan pay alabilmek için yoğun çalışma yaptıkları öğrenildi. İddialara göre, Suriye ve Irak'ta oluşan uyuşturucu talebini karşılamak için daha önce Türkiye'nin Güneydoğusunda ekilen uyuşturucuyu batı illeri ve Avrupa ülkelerine sevk etmeye hazırlanan PKK'nın uyuşturucu tarlalarına güvenlik güçlerince son zamanlarda sıklıkla yaptığı operasyonlarla büyük sekte vurduğu kaydediliyor.
 
AYVACIK'TA TOPLANTI
 
PKK'nın Suriye ve Irak'taki pazarı elinden kaçırmamak için her yıl Samsun'un doğu ilçeleri olan Çarşamba, Salıpazarı ve Ayvacık İlçelerinde onlarca ton uyuşturucu ekildiği ve bu ekilen uyuşturucuya göz diktiği ileri sürülüyor. Bu çercevede PKK terör örgütünün üst düzey yöneticilerinin geçtiğimiz günlerde Samsun'un Ayvacık İlçesi kırsallarında Samsun'daki uyuşturucu düzeneğine hükmeden şahışlarla bir dizi toplantı yaptıkları da ileri sürülüyor. Daha önce Samsun'dan Türkiye'nin batı illerine ve Avrupa Ülkelerine sevkedildiği iddia edilen uyuşturucunun yeni uyuşturucu pazarına yöneltilmesi için bir dizi görüşme yapıldığı ve görüşmelerinin olumlu sonuçlandığı tezinin ağır bastığı ileri sürülüyor. Toplantıyı yapan kişilerin içerisinde Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Ordu'dan Avrupa'ya giden fındık yüklü tıra yapılan operasyonda 177 kilo 750 gram eroin yakalanmıştı. Bu eroini gönderen şebekenin de PKK ile Samsun'daki uyuşturucu şebekesine hükmeden gurubun içerisinde olduğu kaydedildi.
 
http://www.akasyam.com/haber/9761/pkk-ayvacikta-toplanti-mi-yapiyor.html
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert