Akasyamhaber’den Samsun cumhuriyet başsavcılığı’na suç duyurusu!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Akasyamhaber’den Samsun cumhuriyet başsavcılığı’na suç duyurusu!
27.07.2017 10:41:30

 

Akasyamhaber’den Samsun cumhuriyet başsavcılığı’na suç duyurusu!

​Akasyamhaber internet sitesi sahibi ve genel yayın yönetmeni Recep Yazgan, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt ile eski Yeşilkent Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz hakkında, ‘Samsun Büyükşehir Belediyesi Ayvacık barajını bombalayacak!’ haberine sosyal medya üzerinden yaptıkları hakaretler sebebiyle Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Haberin yayınlanmasının ardından, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt sosyal medya üzerinden haberi de eklediği yorumunda Akasyamhaber yayın yönetmeni Recep Yazgan’ı hedef göstererek,

“NAMUSSUZLAR, BİÇARE, ZAVALLI, HAİN, NANKÖR, SAMSUN DÜŞMANI, MİLLET DÜŞMANI, YATIRIM VE KALKINMA KARŞITI, GÖZÜ DÖNMÜŞ, BİLGİ YOKSUNU, YALANCI, İFTİRACI, FİTNECİ, KALBİ KİNLE KARARMIŞLARIN, KÜÇÜCÜK PARALAR KARŞILIĞINDA YAPTIĞI ZORAKİ HABERLERİ” şeklinde paylaşımlar yaptı.

Yurt hızını alamayarak yorumlarını,

“BU ŞEHİRDE YAŞAYAN HERKESİNDE BU YALAN HABERİ YAPANLARI, YAPTIRANLARI, YAZDIRANLARI, İFTİRA ATANLARI VE KENDİ ŞAHSİ KÜÇÜK HESAPLARI UĞRUNA SAMSUN'UN GELECEĞİNE VE GELİŞMESİNE ENGEL OLMAYA YELTENEN BU VE BUNUN GİBİLERİNİ KINAMAYA, BUNLARI BOYKOT ETMEYE, HALKI YANILTARAK DEVLET YATIRIMLARININ ÖNÜNÜ KESMEYE ÇALIŞTIKLARI İÇİN DE CUMHURİYET SAVCILARINI GÖREVE DAVET EDİYORUM..”

diye devam ettirdi ve hem Akasyamhaber’i ve hem de Recep Yazgan’ı hedef göstererek Samsun halkını kin ve düşmanlığa tahrik etti. 

Söz konusu yorumlar halen aktif olarak paylaşımda ve Samsun Büyükşehir nüfusunu kullanarak halen tahakkümü altındaki kişileri tahrik etmeye devam ediyor.

Mustafa Yurt bu yorumlar ve paylaşımlar ile söz konusu haber içeriğindeki kendince yalan ya da yanlış olan kısmı göstermek yerine nüfuz ettiği kitleyi harekete geçirerek Recep Yazgan’ı hedef olarak göstermeyi tercih etti.

Öte yandan Samsun eski Yeşilkent Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz ise, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa YURT tarafından, sosyal medyada Recep Yazgan’a yapılan tahkir ve tezyif edici ifadelerin altına bir yorum yaparak, “Şerefsiz satılık ibneler başka haber bulamadınız.” şeklinde ağır hakarete tevessül etti.

NE YAZMIŞTIK

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AYVACIK BARAJINI BOMBALAYACAK!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ayvacık Suat Uğurlu Barajının yakınındaki taş ocağından stabilize yol malzemesi çıkartmak için dinamitle çalışmalara başlamaya hazırlanıyor.

Taş ocağı için izin talep dosyası önüne gelen Samsun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü mühendisi baraj duvarına yakın bölgede dinamit patlatılmasının Samsun’un içme suyunun karşılandığı Suat Uğurlu Barajına çok ciddi ölçüde zarar vereceğini belirterek, taş ocağına izin vermedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi taş ocağına izin vermeyen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü mühendisini dönemin Samsun Valisi İbrahim Şahin’e şikayet etti.

Vali Şahin mühendisle yaptığı telefon görüşmesi neticesinde “Bana bu şekilde anlatılmadı. Sen haklısın” diyerek Ayvacık Suat Uğurlu Barajının yakınındaki taş ocağına olur vermeyen mühendisi haklı buldu.

Ancak Ayvacık Barajını bombalamayı kafasına koymuş olan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Valisi İbrahim Şahin’in Merkez Valisi olarak Ankara’ya atanmasının ardından, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Taş Ocağı ruhsat başvuru dosyasını, izin vermeyen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü mühendisinden alarak başka bir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü mühendisi S.B'ye verdirdi.

Şimdi ise Ayvacık Suat Uğurlu Barajının bombalanmasına Samsun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün izin verip vermeyeceği merak ediliyor.”

Haberin linki;

http://www.akasyam.com/samsun-buyuksehir-belediyesi-ayvacik-barajini-bombalayacak-153821/

Samsun Recep Yazgan Akasyamhaber Mustafa Yurt Samsun Büyükşehir Belediyesi Mustafa Yılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert