​Akraba değiller ama çamur at izi kalsın!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Akraba değiller ama çamur at izi kalsın!
07.11.2017 13:46:57

 

​Akraba değiller ama çamur at izi kalsın!

Samsun’da yayın yapan bir internet haber sitesi bir milletvekilinin yeğeni diye verdiği habere konu alan kişinin yeğen olmadığı ortaya çıkmasına rağmen Site yalan haberini allayarak pullayarak yayınlamaya devam ediyor.

Samsun’da bir internet haber sitesi, 2009 yılında meydana gelen ve adliyeye intikal eden bir olayda adı geçen K.K’nın bir milletvekilinin yeğeni olduğunu savundu.

Site haberi genişletirken daha da ileri giderek Yeğen K.K’nın milletvekilinin nüfusunu kullanarak çok cüz’i bir cezayla kurtulduğunu yazdı.

Sitenin milletvekiliyle yeğeni olduğunu savunduğu K.K’nın babası siteyi arayarak Milletvekili ile yakın bir akrabalıklarının bulunmadığını söyledi.

Buna rağmen yalan haberi sürdürmekte ısrarcı olan haber sitesi haberin muhataplarından ve kamuoyundan özür dilemek yerine bu sefer de milletvekilinin avukatı ile K.K’nın avukatı üzerinden haberi devam ettirmeyi terci etti.

GAZETECİLER DE RAHATSIZ

Samsun’da son günlerde dikkat çeken tehdit ve şantaj haberciliği internet medyasının da gündemi olmuş, internet medyası ortak bir açıklamayla bu tür gazetecilik yapan şahısları kınayarak;

“Gazetecilik mesleğini korku, sindirme, yıpratma amaçları ile, bilgiye belgeye dayalı olmadan, dedikodu ve kişisel hırs ve intikam duyguları ile yürütenlere karşı, meslek erbaplarının da artık tavır koyması ve meslek içerisinde bu kişilerin barınmalarının önüne geçilmesi ile ilgili zaruretin geldiğimiz süreçte artık elzem bir hale geldiği örülmektedir.

Gazetecilik mesleğini zedeleyen, tehdit ve şantaja yönelik, iftira içerikli yayınlarla kişileri haksız zan altında bırakma girişimlerine karşı ise yetkilileri göreve çağırıyoruz” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Samsun Gazetecilik internet medyası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert