Alparslan türkeş haklı çıktı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Alparslan türkeş haklı çıktı!
27.11.2017 09:03:15

 

Alparslan türkeş haklı çıktı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alparslan Türkeş'in doğumunun 100. yılı anma etkinliği programında konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi'nce düzenlenen "Doğumunun 100. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayı" kapsamında Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen programa katıldı.

Bahçeli konuşmasında şunları söyledi:

Bu muazzam toplantının gerçekleşmesinde emeği geçen, katkısı bulunan, alın teri döken her kardeşime sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. Bağbuğumuzun doğumunun 100. yılında muazzez anılarını saygı ile şükran ile yadediyorum. Yeni kuşaklar geçmişi unutacak kadar hafızasız, geleceği tasavvur edemeyecek kadar hayalsiz olursa imha ve iflas kaçınılmazdır. Geleceği koruyamayız, kurgulayamayız. Söz sahibi olamayız. Nereden gelip nereye gideceğimizin farkında olmalıyız.

Büyük liderler mücadelemizin rehberi, büyük fikirler toparlanışımızın harcıdır. Liderler vardır yaşadıkları zamanın dışına çıkarlar. Liderler vardır, dünya döndükçe, insanlık var oldukça unutulmazlar. Alparslan Türkeş Bey böyle bir liderdir. Tam 1 asır önce Lefkoşa'da başlayan kutlu bir ömür, 80 yılı devirerek 4 Nisan 1997'de Ankara'da son bulmuştur. Aradığı yol, açtığı ülkücü çığır Türk milletini kavramış, milli heyecanı bir şuurda toplamıştır. Kahraman bir nesil, özellikle 12 Eylül öncesi bu şuuru yaşatmak için şehadet şerbetinden içmiştir. Gelişmeler Alparslan Türkeş'i hep haklı çıkardı. Türk milliyetçiliğinin kaderi Başbuğ Türkeş ile değişmiştir.

Devlet Bahçeli MHP Alparslan Türkeş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert