Amazon heykeline tepki!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Amazon heykeline tepki!
17.04.2018 12:37:20

 

Amazon heykeline tepki!

Samsun'da Batı Park bölgesindeki devasa Amazon Kadın Heykeli, çevre halkından tepki görüyor.

Hele hele böyle bir heykelin zeminine Türk Bayrağı figürü yerleştirilmesi gönülleri yaraladı.

Samsun’un Batı Park bölgesindeki iki aslan heykelinin ortasında yer alan devasa Amazon Kadın heykeli ve heykelin altına resmedilen Türk Bayrağı figürünün kaldırılması için başlatılan imza kampanyasına ilgi gün geçtikçe atıyor.

Change.org internet sitesinde başlatılan imza kampanyasına imza atan vatandaşlar heykelin ayaklarının altına kaidesinin etrafından dolanarak yıldız şeklindeki havuz ile tamamlanan Türk Bayrağı resmedilmiş olmasına tepki göstererek bu ucube heykelin bir an önce kaldırılmasını istiyor.

Amazon heykelinin kaldırılması için başlatılan İmza kampanyasının gerekçesi kampanyanın yer aldığı internet sitesinde Amazon Kadın efsanesinin Türk kültürüyle alakası olmadığının yanında Türk Bayrağının bu şekilde yere resmedilmesinin Bayrak Kanuna aykırı olduğu şeklinde ifade ediliyor.

BAYRAK KANUNUNA AYKIRI

İmza kampanyası gerekçesi şu şekilde devam ediyor;

“Bayrak Kanununa göre zemine bu şekilde bayrak resmi yapılamaz.

İlgili kanun, Madde 7 - Yasaklar:

Türk Bayrağı, Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz.

Bu Kanuna ve tüzüğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruşturma yapılır.

Ucube Sapık ve Yunan Masal kitaplarından ilham alınarak milli mücadele şehri Samsun’a dikilmekten imtina edilmeyen Amazon Heykelinin ayaklarının altındaki Ay Yıldızlı Türk Bayrağı, zemin seviyesinde çok fazla dikkat çekmezken havadan çekilen fotoğraflarda tam anlamıyla kendisini gösteriyor.

Samsun’un Terme bölgesinde yaşadıkları turistik ve fantastik bir hayalden öte bir anlam ifade etmeyen Amazon kadınları Samsun’un tarihine musallat edenler de gerçek tarihçiler değiller.

Bu sorumsuz ve milli tarihten azade Halikarnas Balıkçısı zihniyetliler yüzünden Amazon belası Samsun’a yapıştı kaldı.

Mizahi tarafı güçlü şöyle bir hikâyesi de var bu işin; Samsun’un Terme ilçesinin eski belediye başkanlarından birisi ilçesi turist çeksin diye bir Amazon Kadın heykelini toprağa gömdürmüş. Ve tarihi kazılardan ‘Amazon Kadın Heykeli çıktı’ dedikodusunu yaydırmış. Bu yalana kendisi de inanır hale gelmiş.

Her yıl Amazon heykelinin önünde toplanan Termeli kadınların açıklamalarındaki garabete bakın;

“Geçmişini yitiren Geleceğini bitirir, Termeliyiz Amazonuz, Amazonlar Thermodon’dan çıkmıştır, Amazonlar tarihsel bir mirastır, Amazonlar Gerçektir. Amazon büyülü bir sözcük. Amazonların M.Ö 12.yy da Terme’de yaşadıkları ve Terme’nin Amazonların başkenti olduğu bilinmektedir. Biz Termeliyiz, Amazon kadınlarıyız. Ata bineriz. Cirit atarız. Belirlediğimiz hedefi yay kullanıp ok atarak tam 12 den vururuz. DNA’larımız da Amazon kanı taşırız”

BİR AN ÖNCE YIKILSIN

Müslüman Danişmentliler’in bakiyesi Samsun Kalesini binaların bodrumlarına hapseden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı, bu ucube, sapık ve dinsiz Amazon Kadın heykelini bir an evvel yıkmalıdır.

Yerine Türk tarihini, milli ve manevi değerlerimizi kuşaktan kuşağa anlatabilecek; Malazgirt’i, Çanakkale’yi, Kut’ül Amare’yi ve dahi Afrin’i destanlaştıran kabartmalardan oluşan düzenlemeler yapılmalıdır”

İmza kampanyasına destek vermek için;

https://www.change.org/p/samsun-daki-ucube-amazon-heykeli-y%C4%B1k%C4%B1ls%C4%B1n

Milat Gazetesi

Türk Bayrağı Amazon Kadın heykeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert