Amerikalı Ermeni’den Türk çıkışı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Amerikalı Ermeni’den Türk çıkışı!
26.10.2018 10:37:58

 

Amerikalı Ermeni’den Türk çıkışı!

Osmanlı İmparatorluğunda sadık millet olarak anılan, son dönemlerde İngiltere ve Rusya'nın kışkırtmasıyla Taşnak Ermeniler ayaklanmıştı.

Ama halen birçok Ermeni, Ermenistan ve Ermenilerin Türkiye'ye karşı düşman tutumlarını eleştiriyor. Amerika'da ki Ermeniler Türkçe konuşarak dostluk mesajları veriyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletine bağlı Houston kentinde yaşayan Thomas Agopyan, hayatı boyunca Türkiye'ye gelmemiş. Ama çok iyi Türkçe konuşuyor. Houston'da oto tamirciliği yapan Thomas usta Ermenilerin Türklere karşı olan düşman tavrını eleştiriyor. Atilla Altuntaş'a konuşan Thomas Agopyan "Biz Türklerle kardeşiz. İnşallah bir daha kucaklaşırız birlik oluruz. İnşallah yine birlikte yaşarız." diye konuştu.

Ermeni ve Türk şarkılarını dinlediğini belirten Agopyan, Bizim evimizde Ermeniceden çok Türkçe konuşurlardı. Anam Babam Türklerden hiç zarar görmedi. Biz düşman değil kardeşiz." dedi.

74 yaşındaki Agopyan bugüne kadar hiç evlenmemiş. Duvarda halen Osmanlı İmparatorluğunu haritası bulunan Thomas Agopyan'ın boynunda haç işareti dikkat çekiyor.

Abdpost - Atilla Altuntaş

Ermeni Thomas Agopyan Amerika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER