Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesinden Bilgilendirme Toplantısı
Reklamı Geç
Advert
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesinden Bilgilendirme Toplantısı
30.12.2016 13:48:11

 

Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesinden Bilgilendirme Toplantısı

​Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesi tarafından Mekke’nin Fethi ile ilgili düzenlenecek olan organizasyonla alakalı bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Yapılan açıklamada, “Muhakkak ki Biz, sana apaçık bir fetih verdik.” diye ifade buyrulan Fetih Suresi ile Mekke’nin Fethi ilahi bir müjde ile Ümmete duyurulmuştur.

Karanlığın ortasında,
Parlayan bir güneş gibi,
İmanın doğduğu şehir,
Mekke, Mekke güzel şehir…

diyerek Çağlar ötesinden çağları delen bir seda ile haykırıyor Fethi Şair… işte bu haykırışa sessiz kalmayan Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesi, Mekke’nin Fethinin 1386.yıl dönümü münasebetiyle aynı mana ve duygu ile Fetih için; ilahi müjde ile yeni bir Dünya için Mekke’nin Fethinde buluşuyoruz.

Bilgilendirme toplantısını Program Organizasyon Komisyon Başkanı Mehmet Yazgan yaptı. Yazgan: Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak 31 Aralık Cumartesi gününü 1 Ocak Pazar gününe bağlayan gecede Samsun Halkını Hasan Doğan Spor salonunda yapacağımız Fetih Programına Davet ediyoruz. Dedi.

31 Aralık akşamı 11 farklı ilçemizde Mekke’nin fetih programlarını icra edeceğiz. Halkımızın yoğun bir teveccüh göstermesini beklediğimiz programlarımız ile katılımcılar, unutulmaz bir gece yaşayacaklar..

Yazgan şöyle devam etti:Kur’an Ziyafetleri, Konferanslar, İlahi ve Ezgiler, Sema Gösterileri, Sinevizyon ve Siyeri Nebi Ödül Töreni ile muhteşem bir program hazırladık.Programımız dünyaca ünlü Hafız ishak DANIŞ Hoca ile başlayacak.Ünlü Kari ile muhteşem bir Kur’an Ziyafeti sunulacak.Dolunay Grubu ile nostaljik Ezgiler ve Sema Gösterisi…dolu dolu bir program için samsun halkını Hasan Doğan Spor Salonuna bekliyoruz.

Mekke’nin Fethinin 1386. Yıl Dönümü vesilesiyle Mekke şehrinin insanlık tarihindeki önemine de değinmek gerekir. Mekke yeryüzündeki ilk şehirdir. İlk insan ve ilk peygamber olan Hazreti Adem (as)’ın tevhid inancının bir sembolü olarak, insanın yeryüzündeki sınanma serüveninin bir nişanı olarak inşa ettiği ilk bina yani Kabe bu şehirdedir.

Âlemlere rahmet olarak gönderilmiş son peygamber Hazreti Muhammed bu şehirde doğmuştur. Kur’an-ı Kerim’in ilk çağrısı bu şehrin sokaklarında yankı bulmuştur. Yeniden vücut bulan tevhid inancının ilk şehitleri bu şehirden çıkmıştır.

Tebliğin 13 yıl süren çileli günleri bu şehirde yaşanmıştır. Habeşistan’a yapılan hicret de, Medine’ye yapılan hicret de bu şehirde yaşanılan sıkıntılı sürecin sonunda olmuştur. Mekke o dönemin Müslümanları için işkencenin, boykotun, ambargonun, zulmün her türlüsünün tadıldığı yaşanılmaz bir şehir haline gelmiştir.

Şimdi Fetih Zamanı…

Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu coğrafyanın harcının İslam olduğuna, bu toprakları bize yurt yapan anlayışın fetih ruhu olduğuna inanıyoruz. İnsanımız kültür emperyalizminin yanında değil fetih ruhunun yanında durmaya çağıyoruz. 31 Aralık Akşamı tüm halkımızı çocukları ile birlikte Mekke’nin Fetih için Canik-Hasan Doğan Spor salonundaki Programına bekliyoruz.” Denildi.

​Anadolu Gençlik Derneği Samsun Mekke’nin Fethi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert