Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Merasim
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Merasim
08.12.2016 10:13:21

 

Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Merasim

Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesinde Şehit Ersan Gürpınar'ın adının verildiği kütüphanenin açılış merasiminde göz yaşları sel oldu.

Samsun Haber - Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesinde Şehit Ersan Gürpınar Kütüphanesinin açılış merasimine İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vaktı (EMŞAV) Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, Şehit Ersan Gürpınar'ın babası, annesi, nişanlısı, öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Şırnak kent merkezindeki PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu yaralanan ve kaldırıldığı Şırnak Askeri Hastanesi'nde şehit olan Özel Harekât polisi 23 yaşındaki Ersan Gürpınar'ın lise öğrenimini gördüğü Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi öğretmen ve  öğrencileri şehit ağabeylerine teşekkürlerini okulda kurulan kütüphaneye isimlerini vererek gösterdi.

İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz açılışta yaptığı konuşmada, "En sıkıntılı zamanlarda bile bir ve beraber, tek yumruk olmayı başaran milletimize ve bu gün burada şerefli Türk Polisimizin üniformasıyla bizleri ağırlayan öğrenci evlatlarımıza teşekkür ederim. Gerek İçerde gerek dışarı da Milletimize düşmanlık besleyen hainler sizler sayesinde asla emellerine ulaşamayacaklar" dedi.

BAŞKAN TOK; "ŞEHİDİNİ UNUTMAYAN YAVRULARIMIZ GÖĞSÜMÜZÜ  KABARTTI"

Bu tarz anlamlı ve duygulu davranışların bu milletin ne kadar büyük ve onurlu bir millet olduğunu yeniden  kanıtladığını vurgulayan Başkan Tok; "Böylesi hüzün veren ama bir o kadar da şerefli bir etkinlikle Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesinde Şehit kardeşim Ersan Gürpınar'ın adının verildiği kütüphanenin açılışına katılmaktan onur duyuyorum. Bu gün aynı sıraları devrettiği kardeşleri şehit ağabeylerini göz yaşları içinde yad ettiler. Şehidini unutmayan yavrularımız göğsümü kabarttı. Bu nedenle hem öğrencilerimize hem okul yönetimine hem de şehidimizin değerli ailesine bu duyarlı davranışları için sonsuz teşekkür ederim.

ŞİİRLER GÖZ YAŞLARI İLE BÖLÜNDÜ

Açılış için hazırlanan ve Şehit Ersan Gürpınar'ın iş ve okul arkadaşlarının mesajlarının yer aldığı video gösterimi ile devam eden merasiminde duygu dolu anlar yaşandı. Hem hüznün hem de gururun beraber yaşandığı anlarda  Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi öğrencileri tarafın okunan şehit şiirleri hıçkırık seslerine karıştı, protokol ve öğrenciler göz yaşlarını tutamadı.

İlkadım Mareşal Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Şehit Ersan Gürpınar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert