Anadolu Ve Zeytinlik Mahallelerine Doğalgaz Müjdesi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Anadolu Ve Zeytinlik Mahallelerine Doğalgaz Müjdesi!
08.10.2018 08:47:14

 

Anadolu Ve Zeytinlik Mahallelerine Doğalgaz Müjdesi!

Riskli bölge olması nedeniyle doğalgaz hizmetinden faydalanamayan halka yerel seçimler öncesi doğalgaz sözü veren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, verdiği sözleri bir bir tutuyor.

Bakanlar Kurulu kararıyla riskli bölge olmaktan çıkarılan Anadolu ve Zeytinlik Mahalleleri doğalgaza kavuşuyor.

YILBAŞINDA START ALIYOR

Riskli bölge olması nedeniyle doğalgaz verilemeyen Anadolu ve Zeytinlik Mahallelerinde planlanmış olan doğalgaz çalışmaları yılbaşında start alıyor. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan ile bir araya gelerek yeni yılda başlayacak doğalgaz çalışmaları ile ilgili istişarelerde bulundu. Projelendirme çalışmalarını tamamlayan SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan,  yılbaşında doğalgaz verilecek mahallelerle ilgili malzeme tedarik ve imalat sürecine geçtiklerini ifade etti.

SÖZLER BİR BİR YERİNE GELİYOR

Yılbaşından sonra başlayacak doğalgaz çalışmaları için onay başvurusunda bulunan SAMGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan ile proje üzerinde konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Seçim öncesinde verdiğimiz  sözlerimizi tek tek yerine getirmeye çalışıyoruz. Biz, seçim öncesinde verdiğimiz sözleri unutmadık ve doğalgaz sorununu çözmekte bu vaatlerimiz arasındaydı. Belediyemiz yetkisi dışında kanunlarla bazı mahallelerimizde doğalgaz ile ilgili mağduriyetler yaşanmaktadır. Uzun bir çabadan sonra çalışmalarımızın meyvelerini toplamaya başlıyoruz. Anadolu ve Zeytinlik mahallelerimizde yılbaşı itibariyle doğalgaz çalışmaları başlıyor. Büyük bir kısmında doğalgaz hizmeti alan Fatih ve Kadıköy Mahallelerinde de eş zamanlı olarak doğalgaz bulunmayan yerlerde çalışmalar yapılacak. Eski yerleşim bölgeleri ve çarpık kentleşmeden doğan sıkıntıları sırayla tek tek çözüme kavuşturuyoruz. Anadolu ve Zeytinlik ’ten sonra özellikle Hastane ve Kökçüoğlu mahallelerimize de doğalgaz hizmeti sağlamak için kanunlar çerçevesinde imar revizyon çalışmalarımızı ve çözüm araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Riskli bölge olmaktan çıkarılan Kadıköy ve Fatih Mahallelerine doğalgaz hizmeti olmayan yerlerde doğalgaz alt yapısının kurulması için SAMGAZ ile planlı çalışmalarımız sürüyor.” diye konuştu.

doğalgaz Erdoğan Tok SAMGAZ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş     2018-10-08 martta seçim var.taktik belli:kentsel dönüşüm nedeniyle gaz verilmeyen anadolu ve zeytinlik mahalleleri seçime kadar oyalanacak.seçimden sonra bu krizde becerebilirlerse kentsel dönüşümü başlattıktan sonra gaz verecekler.yok kentsel dönüşüm yine başlamazsa bu mahalleri yine gazsız bırakacaklar bi sonraki seçime kadar.balık hafızamızla biz de beklemeye devam edeceğiz...
GALERİLER