Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesindeki Gazi Üniversitesi FETÖ Davası Komedisi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesindeki Gazi Üniversitesi FETÖ Davası Komedisi!
11.05.2018 10:43:46

 

Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesindeki Gazi Üniversitesi FETÖ Davası Komedisi!

Gazi Üniversitesi Eski Genel Sekreteri Muhammet Savaş Bayındır hakkındaki duruşmaya Sanık ekini kolunu sallayarak Avukatıyla geldi.

Müşteki Tahir ÇALGÜNER hâkime sanığın FETÖcü olduğunu beyan etti. Ve ilgili belge ve bilgilerin mahkemeye getirilmesini ve incelenmesini talep etti. Bunun üzerine Mahkeme başkanı ben Vergi mahkemesi başkanı değilim dedi. Tahir Çalgüner ise, elindeki imzalı beyanını hâkime iletti. Hakim inceledikten sonra kendisine iade etti. Almadı.

Mahkeme çıkışı Çalgüner ise, elindeki dilekçeyi mahkemenin kalem odası kapalı olduğu için 26. Ağır Ceza Hâkimliğinin kalem odasının kapısının altından içeri attı.

Şimdi soru şu:

Mahkeme başkanı Tahir ÇALGÜNER’İN dilekçesinde belirttiği yerlerden belge ve bilgi talebinde bulunarak bilgi belge ve delilleri dosyaya İNTİKAL ettirecek mi? Ya da FETÖCÜ Muhammet Savaş Bayındır FETÖCÜ olmadığından bahisle Tahir ÇALGÜNER’E Dava açacak mı?

Çalgüner ise, “Hâkimin tavrından rahatsız olduğunu söyleyerek konuyu HSK’ya taşıyacağını, hukuka ve devlete bağlı ve saygılı bir birey olarak, Hakim ve Savcılara zerre güvenim kalmamıştır. Dedi.

Bu şekilde FETÖ davalarına bakılamaz. Hiç bir sonuç çıkmaz.

Gazi Üniversitesinde korunan FETÖcüler ve iltisaklı ve irtibatlı kişiler savcıya bilgi verildiği halde iddianameye geçirilmemiş….Gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenmiş dedi. Yök’te bir tek kişi hakkında bile iddianameye yer verilmemiş. Yumurtasız omlet yapmaya kalkıyorlar. dedi. Konuyu HAKİM VE SAVCILAR NEZLİNDE YAKINDAN TAKİP EDECEĞİNİN ALTINI ÇİZDİ.

ÜLKEMİZDEN MAHKEME MANZARALARI…

 Tahir ÇALGÜNER’İN ifade dilekçesini aynen aşağıda yayınlıyoruz ve Kamuoyunun takdirine sunuyoruz…

Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesi Hâkimliğine,

Dava Esas no: 2017/75

Sanık: Muhammet Savaş Bayındır

İFADEMDİR

FETÖ le mücadelemi yargının elinin kolunun bağlı olduğu dönemlerde de vermiş bir kişi olarak; başta TEM, CUMHURİYET SAVCILIĞI,  Danıştay 8. Daire, Ankara Bölge idare mahkemeleri ve bilumum Ankara idare mahkemesinde kayıtlı davalarımla ve ifadelerimle de sabittir. Dolayısıyla davaya müdahilim.

Ancak üzülerek görüyorum ki; Gazi üniversitesi FETÖ ve İltisaklığı Savcılık iddianamesindeki; gerek hukuki kapsam, içerik, gerekse genel iş tutuş ve “dava konusu ve mahkeme bütünlüğünün” korunamamış olması ise oldukça manidardır.

Öncelikle isimlerini defalarca zikrettiğim ve adları belli kişilerin, şu ana kadar hâkim karşısına çıkartmamış,   bir diğer değişle, FETÖ ile mücadelede; ifademin verildiği şuana kadar gereğini yapma engeli  ve kastı içinde olmuş olan ilgililer hakkında tarafımdan hukuki süreç başlatılmış olup, mahkemenize gereken  bilgilendirme yapılacaktır.

Gazi üniversitesi FETÖCÜ Eski Rektörü Süleyman ile ilgili olarak;  Ankara 28. Ağır Ceza Mahkemesinde müşteki olarak adımın geçirilmemesi ise, bir hukuk trajedisinden ibarettir.

Sanık Muhammet Savaş Bayındır ise;  FETÖ’nün akademik uzantısı ve FETÖCÜ Süleyman Büyükberber’in piyonudur.

Duplikasyon olmaması, zaman kaybını önlemek ve iki iş yapmamak adına; mahkemenizin yukarıda belirttiğim Yargı mercilerinden sanıklar ve mahkemenize halen daha iletilmemiş zanlılar hakkında derdest bilgi ve belgelerin ve dosyaların öncelikle istenerek dosyaya intikal ettirilmesini talep ederim.

İş bu dilekçemin ve ifademin, mahkemeniz tarafından değerlendirilerek Ankara 28. Ağır ceza mahkemesi 2018/1 dosyasına da, iletilmesini şahit hakkım saklı kalmak üzere, Yüce mahkemenizin bilgisine gereği yapılmak üzere önemle arz ve talep ederim. Saygılarımla.        10. 05. 2018

MÜŞTEKİ (DAVACI): Tahir ÇALGÜNER

Gazi Üniversitesi FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Rıfat     0000-00-00 Dangalak herif hocanın fetöcü olmadığını cümle alem anladı hala hukuka güven diyorsun
GALERİLER