Ankara Emniyet Müdürlüğü, Eski Samsun Valisi İbrahim Şahin'de Bylock Tespit Edildiğini Teyit Etti!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ankara Emniyet Müdürlüğü, Eski Samsun Valisi İbrahim Şahin'de Bylock Tespit Edildiğini Teyit Etti!
01.12.2017 11:55:21

 

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Eski Samsun Valisi İbrahim Şahin'de Bylock Tespit Edildiğini Teyit Etti!

Yedi yıl süreyle TRT Genel Müdürlüğü görevinde bulunan ve daha sonra Samsun Valiliği'ne atanan ve son olarak merkeze çekilen İbrahim Şahin'in telefonunda, FETÖ'nün gizli haberleşme sistemi “ByLock” çıktığını ilk SuperHaber Türkiye'ye duyurmuştu...

Ancak, İbrahim Şahin SuperHaber'in o haberini sert bir dille yalanlamış ve ByLock kullanmadığını öne sürmüştü.

Zaman, SuperHaber'i bir kez daha haklı çıkardı. Ankara Emniyet Müdürlüğü, TRT eski Genel Müdürü ve Merkez Valisi İbrahim Şahin'de ByLock tespit edildiğini teyit etti.

Yedi yıl süreyle TRT Genel Müdürlüğü görevinde bulunan ve daha sonra Samsun Valiliği'ne atanan İbrahim Şahin'in telefonunda, FETÖ'nün gizli haberleşme sistemi “ByLock” çıktığı kesinleşti.

Ancak, 5 ay önce merkeze çekilen Şahin'in bu telefonunu kullanmadığı öne sürüldü.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre; eski Vali Şahin hakkında "FETÖ terör örgütüne üye olma suçundan kamu davası açılmasını gerektirir yeterlilikte, kesin, somut, şüpheden uzak, inandırıcı ve yeterli delil elde edilemediği" belirtilerek kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.

 "Hem İbrahim Şahin'de, hem de eşinde Bylock var! Yüzde yüz doğru bilgi..."

TRT PERSONELİ ŞİKAYET ETTİ

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma dosyasına göre, Şahin'in kullandığı (532) 788 63.. numaralı cep telefonuna, 5 Ocak 2016 tarihinde ByLock programı yüklendiği saptandı. Şahin, FETÖ'ye ait Uluslararası Yöneticiler Derneği (YÖNETDER) üyesi de çıktı. Ancak ifadesinde bu üyeliği hatırlamadığını söyledi. TRT'de 22 yıl süreyle muhabir, yapımcı ve haber müdürlüğü yapan Abdurrahman Keskin, İbrahim Şahin hakkında "FETÖ silahlı terör örgütüne üye" olduğu iddiası ile suç duyurusunda bulundu. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayetle ilgili TRT yöneticileri ile bazı gazeteciler ve Şahin'in ifadesini aldı.

GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEMİNDE FETÖ'CÜ KADROLAŞMA YAPILDI”

Şikayetçi Abdurrahman Keskin ifadesinde, "Genel müdürlüğü döneminde FETÖ'cü kadrolaşma yapıldı, iki şirkete de yüksek meblağlı işler yaptırılarak para kazandırıldı" dedi.

Savcılık soruşturma dosyasında Şahin'in telefonunda ByLock yazılımı olduğu belirtilerek "Şüpheli adına kayıtlı 0532 788 63.. nolu cep telefonu hattı üzerinden 5 Ocak 2016 tarihinde ByLock programı yüklenmiş olduğu, fakat yapılan incelemelerde mesaj, mail vs. içeriklerine rastlanmadığının Ankara Emniyet Müdürlüğü'nce tespit edildiği..." denildi.

Bu ifade ile İbrahim Şahin'in telefonunda ByLock olduğu Emniyet tarafından kabul edilmiş oldu.

SUPERHABER'İ "İFTİRACILIKLA" SUÇLAMIŞ, "TELEFONUMDA BYLOCK YOK" DEMİŞTİ!

TRT Eski Genel Müdürü ve Merkez Valisi İbrahim Şahin'in ByLock kullanıcısı olduğunu ilk olarak SuperHaber kamuoyuna duyurmuştu.

SuperHaber'e zehir zemberek ifadeler içeren bir açıklama gönderen İbrahim Şahin ise iddiaları reddederken, "Bu konuyla ilgili gereken ne varsa yapmaya hazır olduğumu kamuoyuna duyurmak isterim." ifadelerini kullanmıştı.

SÜPERHABER.TV

İbrahim Şahin ByLock FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Deniz Can     2017-12-01 İlahi adalet işte çok ah etmiştik yıkım kararını yıllarca uygulamadı 100 lerce dilekçe ver dik hala bahçelerimizde 100 lerce sarhoş nara atıyor
GALERİLER
Advert