Ankara Gazi Üniversitesinde yeni istifalar!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ankara Gazi Üniversitesinde yeni istifalar!
05.11.2017 11:55:14

 

Ankara Gazi Üniversitesinde yeni istifalar!

Gazi Üniversitesi Rektör yardımcısı, YÖK gözlemcisi Prof. Dr. Suna Ağıldere ve 8 yönetici istifa etti.

Daha öncede aynı nedenden istifalar yaşanan Gazi Üniversitesi üniversite yönetiminde İbrahim Uslan ve ekibinin de istifası isteniyor. Cemaatle mücadele devletin işi diyen Rektörün ise, üniversiteden uzaklaştırılan bazı hocaları aynı zamanda savcılığa bildirmemekle suçlanıyor.

En son olarak, Sosyal medyada tartışma konusu olan personel daire başkanı, FETO’cü Saltan ve İbrahim Uslan arasındaki ilişkisi ise pes dedirtti.

Bölge idare mahkemesi başkanlığı üzerinden yargı üzerinde yönlendirme yaptığı ve Eski yönetim dönemindeki dosyalarının üzerine gitmediği ve bir kısmını da işleme almadığı yönünde kendisi hakkında savcılığa şikayetler vardı. Rektör tarafından atanan Fen Bilimleri Enstitü müdürü ve Hüseyin Çelik  ve Yasin Aktay vesayetindeki bazı Rektör yardımcıları hakkında  üniversite içinde bir rahatsızlık duyuluyordu.

Gazi Üniversitesinde istifaların sürmesinin beklenildiği ve gemiyi en önce terk edeceklerin sayısının yükseleceği bekleniyor.

İsmi geçen Yeni atanacak olası  Rektörün ise;  YÖK denetleme kurulu üyesi Mustafa Safran olması durumunda ise;  Gazi üniversitesinde suların durulmayacağı ve kripto cemaatçi yapılanma ile mücadelede bir sonuç alınamayacağını düşünen hocaların sayısı  ise çok fazla.

gazi üniversitesi Prof. Dr. Suna Ağıldere
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gazisonar     0000-00-00 Bu kadını bile rektör atayabilirler.Onun için istifa etmistir.
Ozcan     0000-00-00 Istifa etmekle olmuyor...sonrasida onemli
Sonargazi     0000-00-00 Rektor tututlu cemaatcı rektorun gecmiste rektor yardimcisi idi.Traji komik bir durum.
Erkan     0000-00-00 Zaten hatalı atanmıştı.Defolu bir rektördü.
Kenan kale     0000-00-00 Kesinlikle bırakın Gazi'de Fetöyle mücadeleyi bilinen Fetö cüler yöneticiliğe getirilmiş ve hala getirilmektedir Fetöcü rektör Süleyman Büyükberberin dönemine ait dosyalar asla incelenmemekte ve unutturulmaya çalışılmaktadır MİT'in savcılığın belirlediği Fetöcüler dışında bilinen fetöcüler hakkında bir işlem yapılmadığı gibi hatta yöneticiliğine getirmekte ısrarcı davranılmaktadır Şuanki Vakıftaki çalışanlar incelenmelidir
GALERİLER
Advert