Ankara kontrollü belediye meclis darbe kararı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ankara kontrollü belediye meclis darbe kararı!
25.11.2017 12:38:52

 

Ankara kontrollü belediye meclis darbe kararı!

13 Ocak 2017 öğleden sonraydı.

Ankara büyükşehir belediyesi 3 sayfalık bir belediye meclis kararı almıştı. Bu kararda ottan çiçekten bahsediyordu.

Ancak 2. sayfanın 2. paragrafının sonları bir felaketin habercisiydi.

Planlama tarihinde ilk kez, bir Üst ölçekli plan; kent içi ve kent dışı yapılaşmamış alanlar olarak, Gökçek ile Alper Taşdelen arasında ikiye bölünmüştü.

Ana ulaşım planı ve kent içindeki imar planları ve davaları böylelikle Ana plan 2038'in bağlayıcılığından kurtuluyordu.

Meslek odalarının da ağırlıklı olarak davaları da Başta Bütünşehir belediye yasasına, bütüncü makro ölçekli plan felsefesine, şehircilik ilkelerine, hayatın akışına, mahkeme içtihat kararlarına, plan kademelenmesi ve ölçek birlikteliği vs vs vs ters ve planlamaya ihanet ve meslek disiplinine DARBE sayılabilecek bir ahlaksız teklif siyasi rüşvet olarak taraflarca kabul görmüştü.

Böylelikle işler nazım plan değişiklikleri üzerinden gidecek al gülüm ver gülüm birbirleriyle davalaşacaklar ve siyaseten varlık alanlarını koruyacaklardı. Alper Taşdelen talimatını Doğan Yılmazkaya'ya verdi.

Ve...

116 sayılı darbe kararı böylelikle belediye meclisinden oybirliği ile geçti. Meslek odalarına iş ağırdan aldırıldı.

Birkaç toplantı.

Konuşmacı falan derken... Meclis kararına dava açma süresi kaçırıldı. Meslek odası başkanlarının hepsinin haberi vardı ve bilerek danışıklı dövüş oyunu oynayarak ne üyelerini ne halkı bilgilendirdiler. Bilgilendiren kişilere de soruşturma açtılar. İtibarsızlaştırma faaliyetine girdiler.

Bir tür mobbing gibi birşey!

Mızrak çuvala sığmadı. Kontrollü darbe planı ellerinde patladı. Ankara'nın yarım ana planı meslek odalarının, diğer yarısı ise Gökçek'in olsun planı tutmadı. Alper ile Gökçek'in ise bir elmanın iki yarısı olduğu böylelikle ortaya çıktı.

Halbuki; Alper ne istediyse verecekti karşılıklı Gökçek'e. Odalar bile ayarlanmış ve ağızlarına biberde sürülmüşken...

Hâlbuki Bu olayı ortaya çıkaran herkimse teşekkür ederiz. Ancak olan Ankara'ya oldu.

Koskoca Başkent yine ana plansız kaldı ya da Ana plan ulaşımıyla beraber ortadan kaybedildi. Gazi üniversitesine de henüz proje parası da ödenmemişken... Olan yine Tahir Çalgüner ile Sedat Vural'a oldu. Onlar da işsiz kaldılar. :-)) Oda başkanları tam da tatildeyken tesadüfen kentsel alanlara yoğunlaşması da sadece bir rastlantıdan ibaretti.! Kent dışı alanlarda ise ana plan devredeydi.

Başta Bütünşehir belediye yasasına, bütüncü makro ölçekli plan felesefesine, şehircilik ilkelerine, hayatın akışına, mahkeme içtihat kararlarına, plan kademelenmesi ve ölçek birlikteliği vs vs vs ters ve planlamaya ihanet ve meslek disiplinine DARBE sayılabilecek bir ahlaksız teklif siyasi rüşvet olarak taraflarca kabul görmüştü.

Tahir Çalgüner

Tahir Çalgüner Ankara büyükşehir belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert